Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 18 czerwiec 2021 Godzina:
imieniny: Leonia, Efrem

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Top maly 2

Społeczne

Wznowiono poszukiwania Michała. Użyto psów tropiących ZDJĘCIA

Wczoraj w Kaliszu wznowiono poszukiwania 29 – letniego Michała z Kościelnej Wsi. Grupa Szukamy i Ratujemy poprosiła o pomoc w działaniach Specjalistyczną Jednostkę Ratownictwa Technicznego z podpoznańskiej Mosiny. Ratownicy użyli w poszukiwaniach dwóch psów tropiących. Psy złapały trop zaginionego, ale trop urywa się przy korycie Prosny.

- Wróciliśmy, ponieważ Michał od 13 dni nie wrócił do domu, nie pojawiła się żadna potwierdzona informacja, że mężczyzna był widziany.  Jednogłośnie stwierdziliśmy, że możemy zrobić coś jeszcze . Poprosiliśmy o pomoc Specjalistyczną Jednostkę Ratownictwa Technicznego z Mosiny k. Poznania,  nie widząc innych możliwości niż próba wykorzystania psów do ustalenia kierunku przemieszczania. Bazują na ogromnym doświadczeniu zdobytym w najtrudniejszych akcjach na terenie całej Polski. Po pobraniu próbek zapachowych przez przewodniczkę - instruktora psów tropiących udaliśmy się do miejsca skąd mężczyzna wychodził. Pies rozpoczął pracę pod klubem, następnie skierował się w stronę Villi Calisia – gdzie został zarejestrowany na kamerze, potem poszedł dalej w stronę południową. Do potwierdzenia został wykorzystany drugi pies, który z dużym prawdopodobieństwem potwierdził trasę. Po chwili przerwy podjęta została kolejna próba i kolejna. Niestety, nie mamy dobrych wiadomości. Ślad urywa się przy rzece – w miejscu, gdzie nie ma barierek – informują członkowie grupy.

Michał, mieszkaniec Kościelnej Wsi widziany był po raz ostatni w sobotę, 5 stycznia około 2.39 w nocy. Wyszedł z klubu tanecznego w śródmieściu. Jego wyjście i moment przejścia w kierunku rynku nagrały kamery monitoringu lokalu, w którym się bawił. Tydzień temu grupa Szukamy i Ratujemy wraz z setką ochotników szukała zaginionego wzdłuż rzeki Prosny na linii Kalisz – Kościelna Wieś. Nie znaleziono go.

Tysiące internautów udostępniało informacje o zaginięciu Michała w sieci. Policja potwierdza, że w jego sprawie dzwoni do nich sporo ludzi. Ale uwagę śledczych skupiły na sobie dwie informacje, które wydają się być wiarygodne. – Jeden świadek twierdzi, że widział Michała w niedzielę, 6 stycznia około 11.00 przy kampusie PWSZ przy ul. Poznańskiej, był tam w towarzystwie mężczyzny. Kolejna osoba, która zna osobiście zaginionego twierdzi, że widziała go 7 stycznia o 16.00 na przystanku autobusowym przy kaliskiej galerii Tęcza. Kobieta ta nie wiedziała, że jest on poszukiwany, dlatego nie zareagowała na jego widok – mówi nam asp. Monika Lis – Rybarczk z pleszewskiej policji.

MS, kalisz112.pl, fot. Grupa Szukamy i Ratujemy

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/