Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 18 czerwiec 2021 Godzina:
imieniny: Leonia, Efrem

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Top maly 2

Społeczne

XXIV Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym. Nasi gimnazjaliści w finale wojewódzkim

Sylwester Sulanowski z Gimnazjum nr 9 i Jakub Adamiak, uczeń Gimnazjum nr 10 - obaj z Kalisza, a także Dagmara Koniak z Gimnazjum w Korzeniewie i Jakub Kowaliński z Gimnazjum w Stawiszynie będą reprezentować południową Wielkopolskę w wojewódzkim finale Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym. 8 czerwca zmierzą się z innymi laureatami w Żychlinie koło Konina.

Laureatów wyłonił powiatowy etap Konkursu organizowanego przez Stowarzyszenie KALISZ XXI, który odbył się w gościnnych murach II Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Kaliszu. Gimnazjaliści pisali test złożony z 20 pytań dotyczących zagadnień związanych z funkcjonowaniem i kompetencjami samorządu terytorialnego oraz historią Unii Europejskiej. - Uczestnicy musieli mieć wiedzę o funkcjonowaniu samorządu, znać jego historię i strukturę, a także posiadać informacje na temat mechanizmów  podejmowania decyzji w Unii Europejskiej. Konkurs ten ma na celu pokazanie, że samorząd jest tą częścią władzy, z którą spotykamy się w codziennym życiu oraz, iż obywatele mają realny wpływ na jakość polityki samorządów. Jestem przekonana, że przygotowanie do naszego Konkursu pomaga i zachęca  młodzież do aktywnego uczestniczenia w życiu publicznym. Tym bardziej, iż reprezentowana przez nią wiedza często zawstydziłaby niejednego samorządowca– zapewnia Żaneta Lasiecka – Stodolna, koordynatorka Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym.

Wszyscy uczestnicy Konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki, a laureaci i ich opiekunowie nagrody książkowe. Nagrody i materiały edukacyjne dla tegorocznych uczestników Konkursu przekazali: poseł na Sejm RP, sekretarz stanu w MSZ Jan Dziedziczak, Senator RP Andrzej Wojtyła, Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, Starostwo Powiatowe w Kaliszu oraz Urząd Miejski w Kaliszu.

Uczniowie przygotowują się pod opieką nauczycieli: Sylwester Sulanowski - Michała Orczykowskiego, Jakub Adamiak - Marcina Jaworskiego, Dagmara Koniak - Dobrosławy Grabińskiej i Jakub Kowaliński - Elżbietay Maciejewskiej.

RED, fot. org.

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/