Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 24 październik 2021 Godzina:

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Społeczne

Z dzieckiem z urazem do Ostrowa. Co się dzieje z kaliską chirurgią dziecięcą?

- To jest jakiś skandal! Dziecko ze złamaną ręką w łokciu nie zostało przyjęte w kaliskim szpitalu, musieliśmy jechać do Ostrowa – to jedno ze zgłoszeń, jakie odbieramy od Państwa od weekendu. Okazuje się, że kaliska chirurgia dziecięca ma planową przerwę w pracy…

W tej sprawie od weekendu otrzymujemy od Was wiadomości i telefony.

Pani Aleksandra w minioną niedzielę pojechała z dzieckiem na SOR kaliskiego szpitala. Dziecko uskarżało się na ból nadgarstka.

Wyszła do nas Pani i powiedziała, że mamy jechać do Ostrowa, ponieważ nie ma chirurga dziecięcego. Pojechałyśmy z córką na SOR w Ostrowie, a tam przyjął nas ortopeda ogólny i nie było problemu z przyjęciem córki, zrobieniem jej rentgena. Co to za czasy, że jesteśmy mieszkańcami Kalisza, a musimy korzystać z opieki medycznej w Ostrowie - śmieszne. Dobrze, że mam auto i prawo jazdy, bo musiałabym czekać z silnym bólem ręki córki do jutra, by dostać się do poradni chirurgicznej na Rogatce, jeśli  w ogóle by mnie tam przyjęli. Żart jakiś – pisze do nas kaliszanka.

Dziś – w środę zadzwoniła do nas w tej samej sprawie czytelniczka. Poprosiła nas o interwencję po tym, jak została odesłana z wnuczkiem z kaliskiego szpitala do szpitala w Ostrowie.

Wnuk miał złamaną rękę w łokciu, ze strasznym bólem pojechaliśmy do szpitala i tam usłyszeliśmy, że nie ma chirurga dziecięcego i nikt nam nie pomoże. Odesłali nas do Ostrowa. Wnukowi nie dali nawet niczego przeciwbólowego. To jest jakiś skandal, że w tak dużym mieście nie było ratunku do dziecka. W Ostrowie w szpitalu też były kolejki, bo tam teraz mają dwa razy więcej pacjentów. I nawet przy nas lekarz dzwonił do Kalisza, żeby już mu nie przysyłali pacjentów. Do kaliskiego szpitala pojechaliśmy po południu, a do domu z Ostrowa wracaliśmy po północy. Kilka długich godzin dzieciak musiał chodzić ze złamaną ręką i okropnym bólem – mówi nam kaliszanka

O tym, że kaliska chirurgia dziecięca nie działa dowiedzieliśmy się przy okazji zapytania rzecznika kalskiego szpitala o stan zdrowia 13-letniej dziewczynki potrąconej przez samochód. Ona również została przewieziona do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim.

Od 14 do 29 sierpnia chirurgia dziecięca ma planową przerwę w pracy. Powodem są kwestie kadrowe związane z urlopem personelu. Zostali o tym powiadomieni: NFZ i wojewoda, uzyskaliśmy na takie rozwiązanie zgodę – mówi nam Paweł Gawroński, rzecznik szpitala w Kaliszu.

Niestety informacji zapowiadającej, że dzieci z urazami nie będą przez dwa tygodnie przyjmowane przez kaliski szpital, próżno szukać na facebooku lecznicy. Znajdziemy tam jednak np. ciekawostkę o tym, jak precyzyjnie zmierzyć poziom stresu. Z pewnością naszym zdenerwowanym czytelnikom taka wiedza się przyda… Nie pomyślano także o tym, żeby przez media uprzedzić mieszkańców o przerwie w pracy oddziału.

Ocenę takiego rozwiązania jakim jest zawieszenie pracy oddziału chirurgii dziecięcej w czasie wakacji, gdy do urazów i różnego rodzaju wypadków dochodzi częściej, w szpitalu, który jest szpitalem wojewódzkim, zostawiamy Państwu.

Dodajmy, że pod koniec lutego tego roku informowaliśmy, że wypowiedzenia z pracy w okrąglaku złożyło 4 chirurgów pracujących na tym oddziale.

Mamy przejściowe problemy kadrowe i pilnie poszukujemy lekarzy na dyżury do chirurgii dziecięcej – wyjaśniał wówczas sytuację Paweł Gawroński. - Nie ma mowy o zamykaniu chirurgii. Wręcz przeciwnie, chcemy ten oddział rozwijać – dodawał w lutym tego roku rzecznik placówki.

AG, fot. FB/Szpital Kalisz

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas:

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/