Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 08 grudzień 2021 Godzina:
imieniny: Maria, Klement

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Społeczne

Z parafii do parafii. Kontrowersyjny ksiądz znowu przeniesiony

W ubiegłym roku miał grozić staruszce, że jej „godnie nie pochowa”. Za straszenie 90- letniej mieszkanki Biadek, ks. Włodzimierz Andrzejak został przeniesiony do parafii w Ociążu, ale i tutaj nie zyskał sympatii wiernych. Parafianie skarżyli się, że kapłan zamiast na plebani woli przebywać w pobliskim hotelu, a do swoich obowiązków podchodzi w sposób lekceważący. I kolejny raz duchowny zostaje przeniesiony. Jednak Kuria nie komentuje dlaczego.

Mieszkańcy jednak uważają, że to decyzja po protestach i skargach na zachowanie proboszcza. Jedna z mieszkanek parafianek mówi, że z duchownym kontakt był utrudniony, a on sam do swoich obowiązków się nie przykładał. – Niczym się nie przejmował – mówi kobieta. – Nie wpuszczał na plebanie, kiedy ktoś szedł załatwić np. sprawy związane z pogrzebem to słyszał, że ma przyjść następnego dnia. Nie wiem czy on brał jakieś psychotropy – pyta mieszkanka Ociąża.

Ksiądz Włodzimierz Andrzejak do parafii pod Ostrowem Wielkopolskim trafił ponad rok temu. Został przeniesiony z Biadek w powiecie krotoszyńskim po tym jak do opinii publicznej trafiły jego słowa wypowiedziane w czasie wizyty duszpasterskiej u jednej z parafianek. Duchowny miał powiedzieć 90-latce, że jej „godnie nie pochowa”. Słowa otworzyły „puszkę Pandory”. Okazało się, że wierni w parafii kierowanej przez księdza mają mu wiele do zarzucenia. Proboszcz został przeniesiony. Nowe miejsce nie zmieniło postępowania duchownego. Według parafian był niedostępny, a czas wolał spędzać z dala od plebanii i kościoła. Najczęściej w hotelu w jednej z sąsiednich miejscowości.

I kolejny raz parafianie zaczęli wyrażać niezadowolenie. Dziś na stronie Kurii ukazał się komunikat o zmianach personalnych w Diecezji Kaliskiej. Ten dotyczył właśnie księdza Włodzimierza Andrzejaka, który został przeniesiony do parafii św. Pawła Apostoła w Ostrowie Wielkopolskim. - Kuria Diecezjalna nie ma w zwyczaju podawania przyczyn zmian personalnych w diecezji – informuje kancelaria Kurii Diecezjalnej w Kaliszu.

- Ten ksiądz ma problemy. Nie powinien pełnić takich funkcji – podsumowują mieszkańcy Ociąża i liczą, że nowy proboszcz, ks. Krzysztof Niciejewski.

AW, zdjęcia autor

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/