Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 29 listopad 2021 Godzina:
imieniny: Saturnina, Przemysł

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Społeczne

Zakażenia koronawirusem wśród nauczycieli kaliskich szkół. Ponad 200 osób na kwarantannie

Zakażenia koronawirusem wśród nauczycieli kaliskich szkół. Druga tura badań przesiewowych potwierdziła patogen u pedagogów z trzech placówek. Oznacza to kwarantannę dla ponad 200 osób, przede wszystkim dzieci, ale też pracowników. W poprzednim badaniu, w mieście i powiecie, był jeden dodatni wynik.

Drugą turę badań przesiewowych zakończono w środę, 10 lutego. Wyniki już są i wiadomo, że dodatnie testy dotyczą nauczycieli trzech kaliskich szkół. – Łącznie pozytywne wyniki ma troje nauczycieli, każdy z innej placówki, więc wszyscy uczniowie, którzy mieli z nimi kontakt oraz inni nauczyciele zostali skierowani na kwarantannę – wyjaśnia Ewelina Dudek, naczelnik Wydziału Edukacji w Kaliszu. – W sumie to ponad 200 osób.

W klasach od pierwszej do trzeciej w miejskich szkołach uczy się 2737 maluchów. W ostatnim badaniu pozytywne wyniki testów otrzymał nauczyciel z SP 18 i tutaj na kwarantannę i zdalne nauczanie przechodzą uczniowie dwóch klas, czyli 43 dzieci oraz jeden nauczyciel z kontaktu z chorym. W przypadku Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 3 w Dobrzecu kwarantanna także dotyczy jednego nauczyciela, który spotykał się z zakażonym i 57 uczniów. Najwięcej, bo 111 uczniów z sześciu klas oraz 5 nauczycieli zostało skierowanych na kwarantannę w SP 8.

W Kaliszu w najmłodszych klasach uczy 324 nauczycieli. Razem z tymi z powiatu to ponad 1200 nauczycieli, którzy byli uprawnieni do testów. W poprzedniej turze badań poprzedzających powrót do nauczania stacjonarnego w najmłodszych klasach, z takiej możliwości skorzystało niespełna pół tysiąca osób. Dodatni wynik miał jeden pedagog. Powtórką testów było zainteresowanych zdecydowanie mniej osób. – Zgłosiło się 108 osób, mówimy o mieście i powiecie, ale przebadano 81 – mówi Marek Stodolny, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Kaliszu.

Badania przesiewowe w tej grupie zawodowej mają być powtarzane sukcesywnie. Obecnie nauczyciele czekają szczepienia. Pierwszą dawkę mają otrzymać w piątek, 12 lutego.

AW, fot. pixabay

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/