Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 15 maj 2021 Godzina:
imieniny: Nadia, Cecyliusz

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Top maly 2

Społeczne

Załóż maskę. Jeśli jej nie masz pomoże miasto i Straż Miejska

Dziś rano wchodzi w życie obowiązek zasłaniania ust i nosa w miejscach publicznych. Nie musimy mieć na twarzy maseczki, możemy wykorzystać chustę czy szalik. Najważniejsze, by przestrzegać przy tym prostych, logicznych zasad. Ci, którzy nie są wstanie tego obowiązku wypełnić pomoże kaliski samorząd.

Maski na ulicy czy w sklepie musi nosić każdy dorosły i dzieci powyżej 4 roku życia. Chyba, że stan zdrowia nie pozwala takiej osobie samodzielnie zakryć twarzy. Jak podkreślają specjaliści maseczka czy zakrycie twarzy czymkolwiek nie uchroni nas przed wirusem, ale zmniejszy odległość na jaką wydalamy z siebie oddychając czy kaszląc potencjalnego wirusa. Noszenie maski nie zwalnia nas z obowiązku utrzymywania minimum dwu metrowego dystansu od innych ludzi.

Od dzisiaj policja i Straż Miejska będzie sprawdzać jak kaliszanie wywiązują się z nowych zaleceń. - Straż Miejska, która patroluje miasto, będzie jutro informować mieszkańców o obowiązku osłaniania twarzy. Tym, którzy jutro nie będą posiadali, strażnicy wręczą maski. – zapowiada Krystian Kinastowski, prezydent Kalisza.

Miasto zapewni maski osobom, które nie są w stanie same sobie je zorganizować, dystrybuując je przez placówki pomocowe i charytatywne w Kaliszu. - Trafią one m. in. do mieszkańców Domu Seniora przy ul. Częstochowskiej i tzw. Domu Kombatanta, podopiecznych DDPS, MOPS oraz PCK, PKPS, Caritas czy Schroniska im. Brata Alberta. Fundacje i organizacje wspierające starszych i chorych, proszę o zgłaszanie zapotrzebowania na maski. Będziemy sukcesywnie wspierać Was w tym zakresie.  – zapewnia prezydent.

Maseczki wielokrotnego użytku dla kaliszan szyje personel miejskich żłobków. Te tymczasowe szwalnie dostarczały już maski personelowi szpitala, placówek medycznych i policji.

MS, fot. pixabay.com
 

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/