Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 09 maj 2021 Godzina:
imieniny: Karena, Beatus

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Top maly 2

Społeczne

"Zamknięte sklepy to gospodarcze oszustwo". PO komentuje niedziele bez handlu i zapowiada walkę o cofnięcie przepisu

Gospodarcze oszustwo, które nie przyczyni się do zwiększenia obrotów małych sklepów, ale z pewnością zniszczy rynek pracy – tak Mariusz Witczak, poseł Platformy Obywatelskiej komentuje zakaz handlu w niedziele dla dużych sklepów. Jednocześnie zapowiada, że rusza kampania PO pod hasłem „Otwórzcie sklepy”, która ma pokazać negatywny wpływ na gospodarkę wprowadzenia przez PisS takiego ograniczenia.

Pierwsza niedziela bez handlu – w sklepach wielkopowierzchniowych oraz sieciowych – dzisiaj stała się faktem. Według Mariusza Witczaka, posła Platformy Obywatelskiej prawo jest narzucaniem Polakom stylu życia wymyślonego przez PiS. A skutkiem będzie zniszczenie weekendowego rynku pracy dla studentów, ucierpią też kooperanci sklepów, które będą zamknięte tego dnia. I nie przyniesie to zysków małym sklepom. Takie myślenie jest błędne, uważa parlamentarzysta. - Nie możemy rozmawiać o gospodarce w takich kategoriach, bo równie dobrze moglibyśmy nakazać zamykania dużych warsztatów samochodowych w jakichś dniach, żeby małe garaże skorzystały – komentuje Mariusz Witczak. - Nie chodzi o prawa pracownicze, gdyby o nie chodziło to trzeba by zdemolować rynek pracy w niedzielę. Przecież będzie pełna obsługa w wielu branżach. Kierowcy będą jeździli, stacje benzynowe będą funkcjonować, baseny będą pootwierane, już nie mówię o uczelniach, czy wykładowcach. Życie w niedziele i tak będzie się toczyło. Kodeks pracy wyraźnie zabezpieczał prawa pracownicze i musiał być odbierany dzień wolny za pracę w niedzielę. Do dyskusji jest sfera dodatkowych płatności, czy wzmocnień praw pracowniczych za pracę w niedzielę.

Platforma Obywatelska złoży też projekt ustawy cofającej tę przyjętą przez parlamentarną większość w styczniu, a zakazującej handlu w niedziele. Zaczyna też akcję informacyjną o skutkach przepisu, który według szacunków może pozbawić pracy około 80 tysięcy osób.

AW, zdjęcia autor

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/