Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 23 wrzesień 2021 Godzina:
imieniny: Tekla, Liwiusz

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Społeczne

Zbierają na EBUSA. Pierwsza zbiórka Fundacji Szpitala w Wolicy

Potrzebują niewiele jak na koszt całkowity, bo zaledwie 50 z 800 tysięcy, a tyle kosztuje EBUS, czyli nowoczesny sprzęt do diagnostyki nowotworowej. Większość potrzebnej sumy szpital z Wolicy otrzyma z Urzędu Marszałkowskiego, ale pozostałą musi dołożyć z własnego budżetu. Liczy też na darczyńców, którzy wesprą działającą przy placówce Fundację, która powstała, by promować profilaktykę, ale też szukać sponsorów, a w czasie akcji zdrowotnych zbierać pieniądze do puszek. Pierwszą taką przeprowadziła w minioną sobotę podczas pikniku w Szałem.

W trakcie kilkugodzinnego pikniku zdrowotnego można było skorzystać z konsultacji lekarskich i wykonać podstawowe badania, w tym USG Dopplera kończyn dolnych. Zbadać ciśnienie, cholesterol, glikemię i zrobić morfologię. Była też możliwość wykonania RTG klatki piersiowej WIĘCEJ.

W każdym pawilonie stała puszka Fundacji Szpitala w Wolicy i korzystając z darmowych badań, pacjenci mogli wrzucić „co łaska”, by wesprzeć placówkę. Osoby z Fundacji Szpitala w Wolicy zbierali datki także w czasie kiedy kaliszanie i mieszkańcy powiatu czekali na badania lub korzystali z przejażdżki bryczką, prezentacji wozu strażackiego OSP Opatówek, a maluchy z dmuchańców.

Prowadzona podczas festynu zbiórka charytatywna pozwoliła zebrać kwotę 2254,05 zł. Zebrana kwota w całości zostanie przeznaczona na wsparcie dla szpitala przy zakupie aparatu EBUS – informuje Wioletta Przybylska, rzecznik prasowy szpitala w Wolicy.

Urządzenie kosztuje 800 tysięcy złotych. Deklarację przekazania placówce 750 tysięcy złożył Urząd Marszałkowski, który jest organem prowadzącym szpital.

Pozostałą część szpital musi dołożyć z własnej kieszeni. Takie są przepisy.

Urządzenie pozwala wykonać biopsję cienkoigłową pod kontrolą USG. Pacjent nie musi być poddawany operacji, więc metoda jest mniej inwazyjna, a umożliwia diagnostykę szerszą niż przy bronchoskopia – wyjaśnia Sławomir Wysocki, dyrektor szpitala w Wolicy.

W zbiórkę brakujących 50 tysięcy złotych włączyła się powołana kilka tygodni Fundacja Szpitala w Wolicy. Pierwszą akcję przeprowadzono w trakcie sobotniego pikniku zdrowotnego w Szałem, który placówka zorganizowała wspólnie ze Starostwem Powiatowym i gminą Opatówek. Kolejne zbiórki będą prowadzone przy okazji podobnych festynów, które szpital planuje robić jeśli nie przeszkodzi kolejna fala pandemii. Tym bardziej, że jest na co zbierać. Niebawem szpital będzie musiał doposażyć pawilon do rehabilitacji pulmonologicznej. 

AW, zdjęcia autor 

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/