Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 16 maj 2021 Godzina:
imieniny: Szymoneta, Szymon

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Top maly 2

Społeczne

Zgłoś swój projekt kulturalny dla mieszkańców Kalisza

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego zaprasza artystów i animatorów kultury do wzięcia udziału w naborze wniosków drugiej edycji programu „Kultura w drodze”. Na realizację najciekawszych pomysłów proponuje wsparcie finansowe.

Warsztaty rodzinne z rzeźby przeprowadzone w 2019 roku w Ośrodku Kultury Plastycznej Wieża Ciśnień im. Bogdana Jareckiego w Kaliszu

To już druga edycja tego przedsięwzięcia, które jak podaje Departament Kultury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu w pierwszym wydaniu cieszyło się popularnością, mimo pandemii koronawirusa. W efekcie, realizacji doczekało się niemal 40 projektów w całej Wielkopolsce: warsztatów, koncertów, spektakli dla dzieci, młodzieży, dorosłych, w tym również seniorów.

Program „Kultura w drodze” jest skierowany do artystów i animatorów kultury, twórców indywidulanych lub działających w zespołach, którzy nawiążą współpracę z lokalnymi instytucjami i organizacjami kulturalnymi. Wydarzenia kulturalne mają bowiem odbywać się w miejscu zamieszkania odbiorców, co umożliwi wzięcie udziału bez konieczności przemieszczania się.

Na realizację Programu Samorząd Województwa Wielkopolskiego przeznacza 300 tysięcy złotych brutto, a poszczególni uczestnicy będą mogli otrzymać wsparcie maksymalnie do 10 tysięcy złotych. Zasady Programu mozna znaleźć tutaj: https://kultura upodtsaw.pl/kultura-wyrusza-w-droge-2/.

RED, fot. Wieża Ciśnień

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/