Szkoła dla Ciebie - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
imieniny: Zelmira, Konrad
Dzisiaj jest: 21 kwiecień 2021 Godzina:

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Wyszukiwarka

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Szkoła dla Ciebie

Branżowa Szkoła I stopnia nr 8 kształci tak, by uczniowie znaleźli zatrudnienie

Lubić to co się robi – taki cel w dzisiejszych czasach stawia sobie niejeden młody człowiek. Idealną byłaby sytuacja gdyby pasję połączyć również z dobrymi, godnymi zarobkami. Sporą rewolucję w ostatnich latach przechodzi przemysł produkcyjny, który kładzie nacisk przede wszystkim na technologię związaną z komputerowym sterowaniem urządzeniami.

Aby jednak takie urządzenia sprawnie funkcjonowały, potrzebny jest człowiek, który je w precyzyjny i profesjonalny sposób obsłuży. Takie skomplikowane procesy obróbcze wymagają wykształconych i dobrze przygotowanych programistów, operatorów i serwisantów CNC (Computerized Numerical Control). - W Kaliszu właściwie nikt nie kształci przyszłych operatorów obrabiarek skrawających, dlatego cieszę się, że nasza szkoła będzie miała taką możliwość. Młodzież będzie się u nas kształciła również w zawodzie elektryka, elektronika, mechatronika, a specjaliści w tych zawodach są poszukiwani zarówno na rynku polskim jak i zagranicznym – mówi Beata Wawszczak, wicedyrektor Centrum Kształcenia Ustawicznego i Praktycznego, w skład którego wchodzi Branżowa Szkoła I Stopnia nr 8 w Kaliszu.

- Szkoła posiada bardzo dobrze przygotowaną bazę dydaktyczną zarówno do zajęć ogólnokształcących jak i zawodowych. Pracownie wyposażone są w najnowocześniejszy sprzęt specjalistyczny, pozyskany w ramach realizacji projektów pn.”Nowoczesne pracownie kształcenia zawodowego szansą rozwoju Miasta Kalisza” oraz „Kalisz – przestrzeń dla profesjonalistów. Nowoczesne pracownie kluczem do sukcesu Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej”. Ponadto szkoła jest ośrodkiem egzaminacyjnym we wszystkich zawodach, w których kształci. Uczniowie zdają egzaminy potwierdzające kwalifikacje zawodowe w szkole, w której się uczą. W ten sposób przed uczniami otwiera się perspektywa zdobywania dodatkowych kwalifikacji i umiejętności. Służą temu również kursy organizowane przez szkołę, pozwalające zdobyć uprawnienia zawodowe.

- Na terenie Centrum Kształcenia Praktycznego wspólnie z Firmą Abplanalp w ostatnich latach wdrożyliśmy program Certyfikowany Operator CNC. Program Certyfikowany Operator CNC skierowany jest do 10 najzdolniejszych uczniów rocznie i organizowany jest w ramach ośrodka HTEC do którego należy CKUiP w Kaliszu. Program ten zachęca młodych ludzi do dalszego rozwoju umiejętności praktycznych związanych z obróbką skrawaniem na CNC, a także daje im do ręki respektowany przez przemysł dokument potwierdzający ich kwalifikacje zawodowe – mówi Beata Wawszczak, wicedyrektor Centrum Kształcenia Ustawicznego i Praktycznego, w skład którego wchodzi Branżowa Szkoła I Stopnia nr 8 w Kaliszu.

Współpraca szkół zawodowych czy techników z pracodawcami to już dziś standard. Dlatego umiejętności, które uczniowie zdobędą po ukończeniu szkoły będą kompatybilne z oczekiwaniami przyszłych pracodawców.

Kto może rozpocząć naukę w Branżowej Szkole I Stopnia nr 8 w Kaliszu?

Zapraszamy i zachęcamy do naboru młodzież, która chce się rozwijać i nastawiona jest na zdobywanie nowych kwalifikacji i umiejętności, młodzież, która jest wytrwała i cierpliwa w dążeniu do celu, bo dzięki nauce w naszej szkole może zrobić pierwszy ważny krok w kierunku osiągnięcia sukcesu zawodowego. Na młodych ludzi, oprócz parku maszynowego o wartości 10 milionów złotych, czeka przede wszystkim doświadczona, wykwalifikowana kadra nauczycielska, która gwarantuje kształcenie na najwyższym poziomie. Do każdego podchodzimy indywidualnie, pomagamy w poszukiwaniu celów i kształtowaniu odpowiednich kompetencji. Nasi uczniowie mają możliwość zakwaterowania w Bursie Szkolnej nr 1 im. Janusza Korczaka znajdującej się w tym samym kompleksie budynków co szkoła. Istnieje także możliwość wykupienia obiadów w szkolnej stołówce. Uczniowie placówki angażują się w akcje charytatywne i życie społeczne.

W jakich kierunkach kształci Branżowa Szkoła I Stopnia nr 8?

Operator obrabiarek skrawających, który zajmuje się:

- przygotowaniem obrabiarek skrawających konwencjonalnych i sterowanych numerycznie do planowanej obróbki

- wykonywaniem obróbki na konwencjonalnych obrabiarkach skrawających zgodnie z wymaganiami dokumentacji technologicznej

- wykonywaniem programu obróbki technologicznej na obrabiarkach sterowanych numerycznie zgodnie z wymaganiami dokumentacji technologicznej

Branżowa Szkoła I Stopnia nr 8 kształci w zakresie przedmiotów ogólnokształcących i zawodowych. Po zakończeniu kształcenia zawodowego uczeń może przystąpić do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie operator obrabiarek skrawających – MG.19 Użytkowanie obrabiarek skrawających

Mechatronik to specjalista, który zajmuje się:

- wszelkimi urządzeniami, dzięki którym można sterować innymi urządzeniami

- diagnostyką samochodów w warsztatach samochodowych

- serwisuje urządzenia do produkcji różnych towarów

Po zakończeniu kształcenia zawodowego uczeń może przystąpić do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie mechatronik – EE.02 Montaż, uruchamianie i konserwacja urządzeń i systemów mechatronicznych.

Elektryk zajmuje się:

- projektowaniem instalacji i sieci elektrycznych

- montażem instalacji elektrycznych

- instalowaniem i uruchamianiem maszyn i urządzeń elektrycznych

- wykonywaniem przeglądów technicznych

- konserwacją oraz naprawą instalacji, maszyn i urządzeń elektrycznych

- wykonywaniem pomiarów

- prób po montażu i naprawie instalacji

Po zakończeniu kształcenia zawodowego uczeń może przystąpić do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie elektryk – EE.05 Montaż, uruchamianie i konserwacja instalacji, maszyn i urządzeń elektrycznych.

Artykuł sponsorowany, fot.: KB

Inside Max P

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/