Szkoła dla Ciebie - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
imieniny: Florentyna, Michał
Dzisiaj jest: 20 czerwiec 2021 Godzina:

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Wyszukiwarka

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Szkoła dla Ciebie

Szkoła, która przygotowuje dzieci i młodzież do życia na łatwe i trudne czasy ZDJĘCIA

Nie jesteśmy w stanie zagwarantować dzieciom i młodzieży idealnego świata, kiedy wejdą w dorosłość. Jak pokazują chociażby wydarzenia epidemiologiczne z tego roku, nie możemy zapewnić im przewidywalnych, bezpiecznych życiowych zdarzeń. Jednak to, co możemy na pewno zrobić, to przygotować je do tego, by poradziły sobie w życiu niezależnie od tego, w jakich okolicznościach będą funkcjonować. I tym właśnie zajmuje się Smart Club Szkoła Przedsiębiorczości dla Dzieci i Młodzieży. Jedyna tego typu szkoła w Polsce, która powstała, by uczyć dzieci i młodzież praktycznych umiejętności niezbędnych do budowania dobrego życia.

Szkoła życia

Smart Club to szkoła przedsiębiorczości – ale polegającej nie tylko na założeniu czy prowadzeniu firmy, ale przede wszystkim na umiejętności radzenia sobie w życiu w każdej sytuacji, szukaniu i znajdowaniu rozwiązań, niepoddawaniu się, obracaniu porażek w cenne lekcje, umiejętności budowania relacji, świadomości siebie, odwadze, skutecznym zarządzaniu pieniędzmi potrzebnymi do realizacji naszych celów, na tym, co jest potrzebne, by być osobą, która potrafi budować dobre życie – także wtedy, kiedy czasy są niestabilne, trudne, kiedy musimy mierzyć się z różnymi wyzwaniami.

Jak pokazuje ten rok i wiele życiowych historii, są ludzie, którzy w trudnych okolicznościach potrafią sobie radzić i tacy, którym brakuje umiejętności sprostania rzeczywistości. Smart Club przygotowuje dzieci i młodzież, by potrafiły przejść każde trudne sytuacje, wyciągać wnioski, reagować elastycznie, nie poddawać się, szukać rozwiązań. To takie postawy decydują o tym, jak radzimy sobie w życiu.

Praktyczne, życiowe umiejętności

Program Smart Clubu opiera się m.in. na raporcie Fundacji Nesta i Oxford Martin School „Future of skills. Employment in 2030”, który określa umiejętności przydatne w przyszłości w większości zawodów. Został opracowany przez pedagogów specjalizujących się w nauczaniu odpowiednich grup wiekowych dzieci i młodzieży.

Mówiąc o programie Smart Clubu należałoby zaznaczyć, że jest on podzielony na 2 obszary – społeczno – rozwojowy, podczas którego dzieci i młodzież rozwijają kompetencje tzw. miękkie (np. komunikację, rozwój siebie, realizację marzeń) oraz finansowo – warsztatowy – podczas którego dzieci uczą się mądrego gospodarowania pieniędzmi oraz w ramach projektu – współpracują w grupie i tworzą firmy czy kampanie społeczne, ćwicząc przy tym nabywane umiejętności.

 

1) Kim jestem?

Podczas tych zajęć uczniowie poznają swoją osobowość, predyspozycje zawodowe oraz budują poczucie własnej wartości.

2) Współpraca się opłaca

Dzieci i młodzież uczy się tego, co ważne, by budować udane relacje z ludźmi i efektywnie współpracować z innymi. Poznaje zasady skutecznej komunikacji.

3) Od marzeń do realizacji - sztuka planowania

Uczestnicy odkrywają swoje pasje i marzenia. Dowiadują się jak zaplanować ich realizację i w jaki sposób radzić sobie z porażką.

4) Postawa proaktywna

Uczniowie dowiadują się jak przejść drogę od celu do jego realizacji. Poznają znaczenie samodyscypliny, wytrwałości i konsekwencji. Rozwijają postawę, dzięki której człowiek radzi sobie świetnie z wyzwaniami. 

5) Zarządzanie finansami 

Dzieci i młodzież odkrywają świat finansów od podstawowych pojęć, które powinny być znane każdemu człowiekowi, by radził sobie dobrze z finansami, po budżetowanie, szacownie kosztów, oszczędzanie i inwestowanie. Wszystko to, co jest niezbędne, żeby zarabiać pieniądze i skutecznie je pomnażać. Zapoznają się z narzędziami bankowymi. 

6) Warsztaty Smart Biznes

W ich ramach uczestnicy zajęć w kameralnych grupach tworzą firmę - od wymyślenia nazwy, biznesplanu, po realizację materiałów marketingowych, produkcję towarów czy stworzenie oferty usługowej. Bez względu na to, czy będą chcieli założyć w przyszłości firmę czy nie, uczą się tego, co jest potrzebne każdemu człowiekowi - umiejętności współpracy, planowania, angażowania swoich mocnych stron w realizację zadania, odpowiedzialności i wielu innych, praktycznych rzeczy. Zwieńczeniem warsztatów są Targi Smart Biznes, podczas których prezentują owoce swojej pracy.  Drugi rok oprócz kontynuacji zajęć finansowo – warsztatowych ma nowe tematy społeczne – komunikacja offline i online, autoprezentacja czy kreatywność.

Więcej o programie szkoły na:  https://www.smartclub.com.pl/czego-uczymy,109

Warsztatowy charakter

Zajęcia w Smart Clubie prowadzone są w sposób bardzo praktyczny. „Stawiamy na rozwój umiejętności i postaw a nie na „nabijanie” głów dzieci setkami informacji, które dziś tak łatwo można znaleźć w różnych źródłach. Od początku postawiliśmy sobie za cel, że to ma być szkoła, która uczy tego, co jest potrzebne w życiu. Uczy też w sposób doświadczalny, warsztatowy. Nasze zajęcia to lekcje pełne ćwiczeń, doświadczeń, eksperymentów, edukacyjnych zabaw, dyskusji. Jednym słowem – stawiamy na praktykę.” – mówi Agnieszka Kubicka – Błońska, założycielka Smart Clubu.

 

Sposób prowadzenia zajęć jest dopasowany do grup wiekowych.

Grupy wiekowe

Na zajęcia w Smart Clubie mogą uczęszczać dzieci i młodzież w różnych grupach wiekowych: I grupa - 7-9 latki, kolejna – 10-12 latki, dalej 13-15 latki i 16-18 – latki.

Nie tylko zajęcia

Oferta dla dzieci i młodzieży to nie tylko udział w zajęciach, które odbywają się raz w tygodniu w cyklu szkolnym. To także udział w projektach społecznych, podczas których dzieci i młodzież w bardzo realnym środowisku rozwijają konkretne umiejętności. W ubiegłym roku szkolnym młodzież spędzała czas z mieszkańcami DPS-u, młodsi wręczali motywacyjne kartki napotkanym kaliszanom i motywowali ich do uśmiechu, na Święta Bożego Narodzenia uczniowie szkoły zorganizowali i dostarczyli paczki dla samotnych, starszych ludzi.

Smart Club organizuje także spotkania z przedsiębiorczymi ludźmi, od których dzieci i młodzież mogą się czegoś nauczyć. Ostatnimi gośćmi szkoły był Zespół PECTUS.

No i jedna z ważniejszych imprez szkolnych, wieńcząca rok szkolny – Targi Smart Biznes, podczas których dzieci i młodzież prezentują – jak na profesjonalnych targach – stworzone przez siebie firmy i kampanie społeczne.

Działalność Szkoły

W tym roku Smart Club rozpoczyna już trzeci rok swojej działalności. Łącznie w pierwszym i drugim roku działania szkoły w zajęciach wzięło udział blisko 200 uczniów. Po ukończeniu pierwszego roku większość z nich kontynuuje naukę na kolejnym. Trudno nauczyć się przedsiębiorczości w jeden rok, dlatego szkoła jest przewidziana na minimum trzy lata.

„Oprócz dynamicznego rozwoju, świetnego zespołu Smart Clubu, dzięki któremu tworzymy tak wyjątkową szkołę, wielu zorganizowanych, budujących wydarzeń, akcji, to co nas najbardziej cieszy, to zmiany które zachodzą w naszych uczniach. Czasem bardziej, czasem mniej widzialne, ale każdy owoc wydany z tego, co w nich zasiewamy przynosi nam niezwykłą satysfakcję. Cieszy nas, kiedy stają się odważniejsi, chętniej współpracują, rośnie w nich poczucie wartości, świadomość mocnych stron, kiedy zaczynają myśleć o tym, jak mądrze wydawać pieniądze, jak nie ulegać trickom i zachciankom, zaczynają oszczędzać, kiedy rozwijają się jako ludzie.

Wiemy, że życiowe burze mogą spotkać każdego. Nie jesteśmy w stanie od nich uciec. Nie jesteśmy też w stanie tak ułożyć okoliczności i świata, żeby zawsze wszystko działo się po naszej myśli. Świat staje się coraz mniej przewidywalny i będziemy napotykać w swoim życiu trudności, mniejsze i większe wyzwania.

Jako Smart Club Szkoła Przedsiębiorczości dla Dzieci i Młodzieży nie uchronimy przed tym naszych uczniów, ale to, co robimy, to kładziemy w ich życiu fundament, który pozwoli im przetrwać wichury i trudne okoliczności – tak jak w przypadku budynku, który może stać niewzruszenie dzięki solidnej części, ukrytej pod ziemią.

Kładziemy fundament pod to, żeby nasi uczniowie poradzili sobie w życiu bez względu na to jak będzie wyglądał świat. Przygotujemy je do budowania dobrego życia.” – mówi Agnieszka Kubicka - Błońska

Rekrutacja na 2020/2021 rok

Pod koniec września rusza kolejny rok działalności szkoły. To więc najlepszy moment, żeby się zapisać. 22. września zamykane są listy na nowy rok szkolny.

Chętnych do zapoznania się z ofertą szkoły Smart Club zaprasza na bezpłatne lekcje pokazowe, które będą organizowane we wrześniu.

Lekcje pokazowe Wrzesień 2020:

Grupa 7-9 lat

czwartek 10/09/2020 godzina 16:20

środa 16/09/2020 godzina 16:20

Grupa 10-12 lat

środa 09/09/2020 godzina 16:20

wtorek 15/09/2020 godzina 16:20

Grupa 13-15 lat 

środa 09/09.2020 godzina 18:00

wtorek 15/09/2020 godzina 18:00

Zgłoszenia przyjmowane są pod numerem tel. 724 82 04 21 lub mail:

Szczegóły o projekcie na www.smartclub.com.pl lub na Facebooku
www.facebook.com/SMART-CLUB

artykuł sponsorowany

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R