Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 20 październik 2021 Godzina:
imieniny: Kleopatra, Jan

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Wydarzenia

Olimpiada w „Tęczy” ZDJĘCIA

Boiska Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjnego "Tęcza" w Wolicy zamieniły się w czwartek w arenę sportowo-rekreacyjnych zmagań kilkudziesięciu niepełnosprawnych dzieci z Kalisza i regionu. Mali zawodnicy próbowali swoich sił w kilku sportowych konkurencjach, były medale i nagrody, nie zabrakło też gościa specjalnego - Marty Walczykiewicz, srebrnej medalistki igrzysk olimpijskich w Rio de Janerio, która wspierała małych sportowców podczas I Regionalnego Dnia Młodego Sportowca.

Impreza odbyła się w ramach Olimpiad Specjalnych Polska – projektu, który daje możliwość dzieciom niepełnosprawnym na rehabilitację poprzez sport i aktywność fizyczną. Mali zawodnicy zagrali w koszykówkę, piłkę nożną, był bieg z przeszkodami, a przede wszystkim dużo dobrej zabawy i odrobina rywalizacji sportowej. Najważniejszy nie był jednak sport, ale integracja, możliwość spotkania z rówieśnikami i otwarcie na drugiego człowieka. - Wybraliśmy konkurencje, które będą dostosowane do możliwości tych dzieci. Nie są to oczywiście typowe dyscypliny które są rozgrywane na paraolimpiadach. My staraliśmy się dobrać takie zajęcia sportowe, które zaciekawią i otworzą naszych podopiecznych na aktywność sportową – mówi Anna Górska, przewodnicząca  Klubu Olimpiad Specjalnych przy CER „Tęcza” w Wolicy.

- Ważne, żeby nasi podopieczni i zawodnicy czuli się bezpiecznie i miło spędzili czas. Integrowanie poprzez zabawę i sport jest  kluczem do rehabilitacji i rozwoju dzieci niepełnosprawnych. Pomagają nam w tym nie tylko fizjoterapeuci, nauczyciele, trenerzy czy rodzice, ale również wolontariusze, którzy chętnie poświęcają swój czas i energię na rzecz pracy z tymi maluchami – dodaje Agnieszka Nowak, dyrektor przy CER „Tęcza” w Wolicy.

Sportowego ducha próbowała również zaszczepić w małych zawodnikach Marta Walczykiewicz, kajakarka i  tegoroczna srebra medalistka igrzysk Olimpijskich z Rio de Janerio, która była gościem specjalnym I Regionalnego Dnia Młodego Sportowca w  Wolicy.- Myślę, że moja obecność tutaj pozwoli tym maluchom uwierzyć we własne siły i sprawi, że chętniej będą podejmować sportowe wyzwania. Chcę im udowodnić, że warto przełamywać własne słabości, bo tylko dzięki wysiłkowi i uporowi w dążeniu do celu można osiągnąć sukces. A kto wie, być może za kilka lat, któryś z tych maluchów będzie uczestniczył w paraolimpiadzie – mówi Marta Walczykiewicz.

W sumie w  imprezie wzięło udział 42 zawodników  w wieku od 4 do 12 lat. Mali sportowcy przyjechali na I Regionalnego Dnia Młodego Sportowca  z 7 klubów sportowych z regionu, między innymi z Ostrowa, Rychwała, Turku, Koła czy Konina.

PSO, fot. autor

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/