Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 14 kwiecień 2021 Godzina:
imieniny: Julianna, Myślimir

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Wydarzenia

“2 piętra… z miłości do chorych” ZDJĘCIA

Pod takim hasłem na osiedlu Ogrody zorganizowano bieg połączony ze zbiórką funduszy na budowę domu dla obłożnie chorych. Impreza odbyła się pod honorowym patronatem prezydenta Kalisza Krystiana Kinastowskiego, który wspólnie z 244 uczestnikami pobiegł ulicami osiedla.

Fundacja „Mocni Miłością”, która wspólnie z Klubem Biegacza „Baster Team” oraz miastem Kalisz zorganizowała to wydarzenie, powstała w 2013 roku i od tamtej pory działa na rzecz osób przewlekle i obłożnie chorych, szkoli wolontariuszy, organizuje pomoc na zasadzie wolontariatu, wspiera chorych finansowo na zakup środków medycznych, organizuje pomoc psychologiczną i rehabilitacyjną, wypożycza sprzęt medyczny. Celem biegu była intergracja różnych osób i środowisk wokół idei budowy domu Św. Matki Teresy z Kalkuty. W planach Fundacji jest budowa dwupiętrowego domu, w którym miejsce znajdzie sześćdziesiąt osób, wymagających całodobowej bądź dziennej opieki. Miejsce to ma łączyć cechy profesjonalnej placówki medycznej z ciepłem domowego ogniska, w którym chorzy odnajdą ulgę w cierpieniu fizycznym i duchowym. Ma być to pierwsza tego typu niekomercyjna placówka w Kaliszu.

Trasa niedzielnego biegu prowadziła ulicami i szutrową ścieżką wzdłuż wału rzeki Prosny, a jedna pętla liczyła około 1,4 km. Wspólnie z innymi uczestnikami pobiegli też prezydent Krystian Kinastowski, wiceprezydent Mateusz Podsadny, a także ks. Włodimierz Guzik, proboszcz parafii na Ogrodach. 

Na osiedlu Ogrody odbył się także pełen atrakcji festyn rodzinny, realizowany przez Radę Osiedla w ramach budżetu obywatelskiego. W trakcie imprezy również można było wesprzeć budowę domu Św. Matki Teresy.

MIK za: kalisz.pl, fot. Katarzyna Ciupek

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/