Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 20 czerwiec 2021 Godzina:
imieniny: Florentyna, Michał

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Wydarzenia

75-lecie Ligi Obrony Kraju ZDJĘCIA

Liga Obrony Kraju świętuje 75-lecie istnienia. Uroczystość odbyła się w piątek, 22 listopada Sali Recepcyjnej kaliskiego ratusza.

Wydarzenie zainaugurował występ uczniów Technikum Budowy Fortepianów. Następnie zebrani wysłuchali wykładu o historycznym i współczesnym obliczu Rejonowej Organizacji LOK w Kaliszu.

Przedstawicielom LOK życzenia oraz gratulacje złożył m.in. prezydent Krystian Kinastowski. - Przez dziesiątki lat zajmowali się Państwo m.in. szkoleniem oficerów rezerwy, wykładami dla młodzieży, organizacją zajęć, zawodów strzeleckich, czy rajdów. Wszystko to odbywało się w jednym szlachetnym celu – służbie ojczyzny i jej obronności. Realizowane przez Państwa przedsięwzięcia na stałe wpisały się do kalendarza miejskich imprez. Działalność Ligi Obrony Kraju w Kaliszu wciąż rozszerza się, a Klub gromadzi coraz więcej miłośników. Zawodnicy LOK-u – dzieci i dorośli – uczestniczą w ważnych turniejach strzeleckich w kraju i zagranicą, każdego roku uzyskując punkty dla miasta Kalisza. O wysokim poziomie Klubu świadczą liczne wyróżnienia i odznaczenia państwowe, którymi nagradzani są jego przedstawiciele – mówił Krystian Kinastowski, prezydent Kalisza. - W Kaliszu i powiecie kaliskim Liga Obrony Kraju odgrywa dominującą rolę w szkoleniu zawodników i rozwoju sportu strzeleckiego. Nie wątpię, patrząc na Państwa działalność – działalność zgranego zespołu działaczy entuzjastów – że LOK wciąż będzie się rozwijał, a sukcesy zawodników będą rozsławiały nasze miasto. Dziś obchodzicie wasze wyjątkowe święto. Przyjmijcie proszę najszczersze gratulacje, życzenia wszelkiej pomyślności i kolejnych wielu lat aktywnej działalności.

Podczas uroczystości odznaczeni i wyróżnieni zostali zasłużeni działacze LOK. Okolicznościowy medal otrzymał także Krystian Kinastowski, prezydent Kalisza.

Kaliski oddział Ligi Obrony Kraju Oddział liczy 500 członków zrzeszonych w 10 klubach i kołach.

MIK za: kalisz.pl, fot. Katarzyna Ciupek, Anna Błaszczyk

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/