Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 21 październik 2021 Godzina:
imieniny: Klemencja, Jakub

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Wydarzenia

Absolutorium na Wydziale Rehabilitacji i Sportu PWSZ ZDJĘCIA

Studenci Wydziału Rehabilitacji i Sportu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego w Kaliszu otrzymali dyplomy ukończenia studiów. Uroczystość absolutoryjna odbyła się w Collegium Medicum kaliskiej uczelni.

Dyplomy ukończenia studiów otrzymali studenci kierunków: fizjoterapia i wychowanie fizyczne. – W życiu uczelni najważniejsze są dwa wydarzenia.  Pierwsze: uroczysta inauguracja roku akademickiego i drugie – właśnie absolutorium. O ile pierwsze z wydarzeń ma charakter ogólnouczelniany, o tyle w drugim przypadku – absolutorium – mamy do czynienia ze świętem jednego wydziału. Dzisiaj w kaliskiej PWSZ świętuje wydział Rehabilitacji i Sportu, ponieważ jego studenci otrzymają dyplomy – powiedział dziekan wydziału Arkadiusz Janiak, który pogratulował studentom ukończenia studiów.

– Rozpoczynając studia, mieliśmy świadomość, że rozpoczynamy naukę w najlepszej szkole zawodowej w Polsce. Dzisiaj, po kilku latach, potwierdzamy – nasza uczelnia jest najlepszą w Polsce – dodawali z kolei studenci, a rektor PWSZ prof. Andrzej Wojtyła przyznał, że na absolwentach spoczywa teraz szczególny ciężar. – Idąc do pracy, zarówno w zawodzie fizjoterapeuty, jak i nauczyciela wychowania fizycznego, będziecie ambasadorami Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego. Wielu ludzi, z którymi będziecie mieli styczność, będzie oceniało naszą uczelnię na podstawie relacji z wami. Pamiętajcie o tym. Jestem jednak przekonany, że podejmując pracę w różnych zawodach, będziecie wyjątkowej klasy fachowcami, wyposażonymi nie tylko w wiedzę, ale również w praktyczne umiejętności.

Najlepsi studenci poszczególnych kierunków zostali wyróżnieni nagrodami, a wszyscy z rąk rektora otrzymali upragniony dyplom. I mogli – zgodnie ze studencką tradycją – rzucić z radością birety w górę.

AW, Jakub Banasiak, rzecznik prasowy PWSZ w Kaliszu

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/