Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 02 sierpień 2021 Godzina:
imieniny: Ilia, Gustaw

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Wydarzenia

Ada Jarek z Kalisza z Grand Prix w Ogólnopolskim Konkursie Pieśni ku czci Świętego Józefa WIDEO

Młodziutka kaliszanka Ada Jarek zdobyła Grand Prix w 1. Ogólnopolskim Konkursie Pieśni ku czci Świętego Józefa „Pieśnią i Sercem”. Na podium znalazły się w sumie trzy dziewczynki reprezentujące Kalisz, solistki z grupy Wokalmania MDK – oprócz Ady także Inez Szymczak i Maja Pieniążek.

Konkurs zorganizowało Narodowe Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu i Fundacja Abba Pater. Miał charakter otwartego przeglądu, w którym wystąpić mogli soliści w 4 kategoriach wiekowych. W szranki stanęli zawodowi muzycy, ale także osoby mocno związane z Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu, które angażują się w jego działania. Finał konkursu, w formie online, odbył się pod koniec maja br., a oceniano walory głosowe, właściwy dobór repertuaru, interpretację, muzykalność oraz ogólny wyraz artystyczny.

Jury, w którym zasiedli znakomici kaliscy muzycy, wyłoniło 12 laureatów w 4 kategoriach wiekowych, przyznało wyróżnienia i Grand Prix. Na podium znalazły się trzy dziewczynki reprezentujące Kalisz - solistki z grupy Wokalmania MDK: Ada Jarek, Inez Szymczak i Maja Pieniążek. Grand Prix powędrowało do Ady Jarek, Inez Szymczak zdobyła I miejsce w kategorii wiekowej 13-15 lat, a Maja Pieniążek – miejsce III miejsce w kategorii wiekowej 10-12 lat. W nagrodę będą mogły nagrać wybrany utwór w Studio Nagrań Abba Pater w Kaliszu. Wszystkie dziewczynki uczą się śpiewu u Anny Bakalarek w kaliskim MDK-u.

Wszyscy uczestnicy otrzymali okolicznościowe dyplomy, a laureaci trzech pierwszych miejsc także bony na zakupy w sklepie muzycznym Music Store wraz z zaproszeniem na nagrania wybranego przez organizatora konkursu utworu z płyty „Pieśnią i sercem” w Studio Nagrań Abba Pater w Kaliszu.

Celem konkursu jest popularyzacja pieśni ku czci św. Józefa oraz wartości chrześcijańskich, propagowanie kultury muzycznej wśród dzieci i młodzieży, rozbudzenie i rozwijanie wrażliwości oraz aktywności artystycznej czy promowanie dziecięcej i młodzieżowej twórczości.

Pełną listę laureatów mozna znaleźć tutaj

MIK, fot. MDK w Kaliszu

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/