Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 18 wrzesień 2021 Godzina:
imieniny: Ryszarda, Zachariasz

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Wydarzenia

Afera deweloperska. Oszukani organizują „Marsz Sprawiedliwości”

Wychodzą na ulice Kalisza, by pokazać swoją dramatyczną sytuację, ale i zademonstrować upór i determinację w rozwiązaniu patologii prawa. Oszukani niedoszli mieszkańcy „Osiedla Dębowego” na Tyńcu w tę niedzielę organizują „Marsz Sprawiedliwości”. – Chcemy zmian w prawie, które będą chronić nabywcę i jego pieniądze, a nie dewelopera i dopuszczalne szwindle naszym kosztem! – mówią oszukani mieszkańcy.

Wydarzenie odbędzie się w tę niedzielę, 26 lipca. O godzinie 16:00 spod Rogatki wyruszy Marsz oszukanych rodzin. - Trasa będzie obejmować strategiczne punkty stanowiące prawo w Kaliszu, głównie: SĄD, RATUSZ, PROKURATURA – zapowiadają organizatorzy.

Przemarsz odbędzie się ulicami miasta: ROGATKA – ŚRÓDMIEJSKA - ZŁOTY RÓG - ALEJA WOLNOŚCI –SUKIENNICZA – KAZIMIERZOWSKA – ŚRÓDMIEJSKA - GŁÓWNY RYNEK – ZAMKOWA - PL. ŚW. JÓZEFA - budynek PROKURATURY.

Organizatorzy uzyskali na przemarsz konieczne pozwolenia, dlatego kierowcy będą musieli liczyć się z czasowymi utrudnieniami w ruchu. Na końcu trasy zaplanowano przemówienie poszkodowanych mieszkańców.

Przypomnijmy, chodzi o grupę ponad 40 rodzin, które zainwestowały w budowę trzech obiektów mieszkalnych u zbiegu Dybowskiego i Raciborskiego. Budowa ruszyła wiosną 2017 roku.  Początkowo szło wszystko zgodnie z planem, ale mieszkania powinny być oddane już rok temu. A kontakt z deweloperem stał się coraz trudniejszy.

- Jesteśmy grupą ponad 40 rodzin oszukanych przez dewelopera. Czekamy na mieszkania 3 lata. Zapłaciliśmy za nie z góry (kredytem lub gotówką)!  I nadal nie mamy gdzie mieszkać. Dzięki lukom prawnym, a także układom z bankiem i notariuszem, udało się deweloperowi wyprowadzić pieniądze z naszych rachunków powierniczych – pisze grupa oszukanych.

Sprawa została objęta przez Prokuraturę Krajową pod ramieniem Prokuratora Generalnego, a za poszkodowanymi wstawiło się kilku kaliskich posłów, którzy pomogli im uzyskać status sprawy w trybie pilnym.

-  Jednakże nadal nasza sprawa pozostaje nierozwiązana. Nie zgadzamy się także z obecnie obowiązującym prawem, które chroni dewelopera, pozwala mu działać, mimo że został zawieszony w prawach spółki! Nie zgadzamy się na to, by kolejni ludzie zostali tak oszukani. Walczymy o nasze mieszkania, ale także chcemy dotrzeć do wszystkich ludzi z przestrogą- przyszłych kupujących, by zwracali uwagę na zagrożenia, a także do potencjalnych deweloperów, by więcej nie czuli się bezkarnie! Chcemy zmian w prawie, które będą chronić nabywcę i jego pieniądze, a nie dewelopera i dopuszczalne szwindle naszym kosztem! – mówią oszukani mieszkańcy.

Profil Oszukane Osiedle Dębowe na fb: https://www.facebook.com/oszukaneosiedledebowe

„Marsz Sprawiedliwości” - Wydarzenie na fb: https://www.facebook.com/events/2731822960370449

Nasze artykuły o tej sprawie:

http://www.faktykaliskie.pl/wiadomosci/spoleczne/deweloper-mieszkan-nie-oddal-wkracza-prokuratura,4863.html

http://www.faktykaliskie.pl/wiadomosci/spoleczne/deweloperowi-z-osiedla-debowe-grozi-10-lat-wiezienia-uslyszal-trzy-zarzuty-prokuratorskie,4933.html

http://www.faktykaliskie.pl/wiadomosci/spoleczne/deweloper-mieszkan-nie-oddal-wkracza-prokuratura,4863.html

http://www.faktykaliskie.pl/wiadomosci/spoleczne/co-dalej-z-osiedlem-debowe-i-oszukanymi-ludzmi,5208.html

AG, fot. Oszukane Osiedle Dębowe/fb

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/