Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 18 wrzesień 2021 Godzina:
imieniny: Ryszarda, Zachariasz

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Wydarzenia

Ambient Festiwal nr 6

Już tylko dni kilka dni dzieli nas od kolejnej edycji Kalisz Ambient Festival. W piątek i sobotę (27-28 października) Centrum Kultury i Sztuki zawładną wielbiciele muzyki elektronicznej. Poza silną reprezentacją polskiej sceny ambientowej przyjadą artyści z Islandii i Wielkiej Brytanii.

Organizowany przez Przemysława Rychlika po raz szósty Kalisz Ambient Festiwal to impreza kierowana do fanów muzyki ambientowej, elektronicznej i eksperymentalnej. Lwią część programu stanowią koncerty, ale jest też wystawa graficzna, pokaz instrumentów muzycznych, prezentacja sprzętu audio i studyjnego oraz giełda płytowa.

„W sensie muzycznym szósta edycja festiwalu trochę mocniej akcentuje muzykę elektroniczną” – zapowiada dyrektor artystyczny imprezy, Przemysław Rychlik. „Przede wszystkim elektronika z naciskiem na muzykę elektroniczną lat 80. i 90. Eksperymenty, trochę jazzu, no i oczywiście ambient”.

Specjalnie na Kalisz Ambient Festival, jedyny koncert w Polsce, przyjeżdża Scanner, czyli Robin Rimbaud, brytyjski muzyk, uważany obecnie za jednego z najbardziej topowych artystów współczesnej muzyki elektronicznej na świecie.

Kalisz znalazł się także na koncertowej trasie islandzkiej formacji Kaelan Mikla. To damskie post-punkowe trio wykonujące muzykę z pogranicza mrocznej poezji śpiewanej oraz muzycznej awangardy z elementami kojarzącymi się głównie z takimi gatunkami jak new/dark/synth wave, goth i post-punk.

Cieszy obecność na festiwalu Wacława Zimpla - jednego z najbardziej rozpoznawalnych klarnecistów w Polsce, zeszłorocznego zdobywcy Paszportu Polityki oraz powrót po ćwierćwieczu Kafla, czyli jednej z pierwszych formacji, w której prezentowała się Kasia Nosowska. „Niestety Kasia nie zagra, ale przyszłościowo coś się na pewno urodzi, tym barddzziej że panowie z Kafla nagrywają płytę z wokalnym udziałem Kasi - mówił Rychlik. A w Kaliszu zagrają utwory z nowej płyty. Bez Kasi, ale to z pewnością będzie duże wydarzenie”.

W ramach festiwalu w Galerii w Hallu oglądać można okładki płyt zaprojektowane przez Tadeusza Łuczejko, legendę polskiego ambientu, który nie tylko uczestniczył będzie w wernisażu, ale także zagra w drugim dniu festiwalu. Nie zabraknie reprezentanta Kalisza – festiwal otworzy bowiem formacja Skinwalk jako laureat tegorocznego Made in Kalisz Festival.

PROGRAM FESTIWALU

27.10.2017 – godz. 19.00

Skinwalk /PL/
Kafel /PL/
Hati /PL/
Kælan Mikla /IS/

godz. 17.00 spotkanie w Art Cafe z Tadeuszem Łuczejko 

Skinwalk (PL) – kaliski reprezentant festiwalu. Zwycięzca Made in Kalisz Festival 2017. Wykonuje muzykę opartą na triphopie, mrocznej elektronice i metalowym wokalu. To muzyczna opowieść o szaleństwie oraz poszukiwaniu światła w ciemności.

Kafel (PL) – macierzysty zespół Kasi Nosowskiej powraca po 25 latach milczenia! Powstał we wczesnych latach 80. i mieszał zimno falową atmosferę z ciężkim rytmem automatów perkusyjnych. Mocny bas współgrał z ambientem, który doskonale oscylował pomiędzy sekwencyjną elektroniką i industrialem, a liryczność i forma wypowiedzi w tekstach nadawała całości specyficznego charakteru.

Hati (PL) – duet muzyczny (Rafał Iwański i Rafał Kołacki) bazujący na brzmieniu instrumentów akustycznych, etnicznych i obiektów z recyklingu, łączący eksploracje na polu muzyki rytualno-medytacyjnej i improwizowanej.

Kaelan Mikla (IS) – to damskie post-punkowe trio z Islandii, wykonujące muzykę z pogranicza mrocznej poezji śpiewanej oraz muzycznej awangardy z elementami kojarzącymi się głównie z takimi gatunkami jak new/dark/synth wave, goth i post-punk.

28.10.2017 – godz.19.00

Skinwalk /PL/
Aquavoice /PL/
Wacław Zimpel /PL/
Scanner /GB/

Aquavoice – legendarny, ambientowy projekt szefa kultowego Gorlice Ambient Festivalu.

Scanner – czyli Robin Rimbaud, brytyjski muzyk, uważany obecnie za jednego z najbardziej topowych artystów współczesnej muzyki elektronicznej na świecie.

Wacław Zimpel (PL) – jeden z najbardziej rozpoznawalnych klarnecistów w Polsce, zdobywca Paszportów Polityki 2016!

WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE

18.10-12.11.2017 - wystawa prac Tadeusza Łuczejko

18.10.17 – godz. 17.00 - spotkanie z Tadeuszem Łuczejko (Art Cafe)

27-28.10. 2017 - prezentacja instrumentów sklepu MUZYK z Ostrowa Wlkp.

27-28.10.2017 - spotkania z artystami w ramach after party w pubie Urwany Film

R. Kuciński, fot. org., wideo: YouTube

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/