Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 18 wrzesień 2021 Godzina:
imieniny: Ryszarda, Zachariasz

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Wydarzenia

Biegli w języku Goethego. Kaliscy uczniowie pierwszy raz w historii zdawali Deutsches Sprachdiplom

Lekcje zgodne z planem, dodatkowe zajęcia, obozy, a na koniec egzamin DSD I. Uczniowie trzech kaliskich liceów – Asnyka, Kościuszki i Kopernika – pierwszy raz w historii zmierzyli się z egzaminem Deutsches Sprachdiplom Stałej Konferencji Ministrów Kultury Landów Republiki Federalnej Niemiec. Grupa przygotowująca do uzyskania międzynarodowego certyfikatu od roku działa w I LO. Z mówieniem uczniowie poradzili sobie śpiewająco. Teraz czekają na wyniki egzaminu pisemnego.

Poznają je na początku wakacji. Zdanie egzaminu to nie tylko satysfakcja. Deutsches Sprachdiplom jest niezbędny jeśli chce się studiować w Niemczech. Dlatego uczniowie trzech kaliskich liceów od września, pod okiem germanistki Agnieszki Iwanow-Marudy, przygotowywali się, by stanąć oko w oko z komisją i pochwalić swoją znajomością języka Goethego. Oprócz lekcji niemieckiego w rodzimej szkole, mieli dodatkowe cztery godziny lekcji w tygodniu w I LO im. Adama Asnyka - jedynej kaliskiej szkole, która w 2018 roku uzyskała możliwość przeprowadzania egzaminu DSD.  - Uczniowie pracowali sami, przygotowali prezentacje na temat życia codziennego, uczestniczyli w intensywnym trzydniowym obozie językowym we Wrocławiu sponsorowanym przez Centralę Szkolnictwa Zagranicznego, konsultowali swoje wątpliwości z nauczycielką prowadzącą zarówno osobiście, jak i elektronicznie – informuje szkoła.

Wszystko, by 14 marca zmierzyć się z egzaminem pisemnym. Jego wyniki poznają za kilka tygodni. W poniedziałek 9 uczniów z I LO oraz po jednym z II LO i III LO miało egzamin ustny. Ich wypowiedzi oceniały: Susanne Lindemann, przewodnicząca, koordynator Centrali Szkolnictwa Zagranicznego we Wrocławiu oraz egzaminatorki Agnieszka Szymańska-Pawelec i Agnieszka Iwanow-Maruda. I zdali śpiewająco, a dwoje uczniów uzyskało sto procent możliwych punktów.

Grupa działa dalej. Kolejny egzamin za rok.

AW, I LO w Kaliszu

 

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/