Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 28 październik 2021 Godzina:
imieniny: Juda (Judasz), Szymon

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Wydarzenia

CHOPS znów pomaga – fundacja rozwiozła ponad 700 wielkanocnych pakietów ZDJĘCIA

Ponad 700 świątecznych pakietów, zaangażowanie wielu osób i uśmiech na twarzach ludzi – tak wyglądała mobilna Wielkanoc z Fundacją CHOPS. Osoby chore, samotne i objęte kwarantanną otrzymały śniadanie pod same drzwi. Po wszystkim odbyło się podsumowanie akcji, w którym wziął udział wiceprezydent Kalisza, Mateusz Podsadny.

Dziś Wielkanoc, święto najważniejsze dla każdego chrześcijanina. Tym samym to bardzo rodzinny czas, jednak w dobie pandemii niestety nie dla wszystkich. I o takich osobach nie zapomina fundacja CHOPS, która po raz trzeci, a drugi w wersji mobilnej, zorganizowała wielkanocne śniadanie. W paczkach znalazły się tradycyjne potrawy, coś słodkiego i kartka z życzeniami. Sporo produktów było od darczyńców i mieszkańców Kalisza, a dodatkowo pomogła firma Colian.

Przygotowania i gromadzenie produktów trwało od jakiegoś czasu, jednak samo rozwiezienie śniadań odbyło się w niedzielę, 4 kwietnia, w ten najbardziej uroczysty czas. Każdy wolontariusz dostał kilka adresów i wspólnymi siłami fundacja CHOPS pomogła w taki sposób ponad 700 osobom.

Gdy pakiety zostały dostarczone w siedzibie fundacji odbyło się specjalne podziękowana wraz z życzeniami. Na zakończenie akcji przybył wiceprezydent Mateusz Podsadny. Całość była transmitowana w mediach społecznościowych.

Chcę podziękować wszystkim, którzy się zaangażowali, tym którzy podarowali warzywa i te piękne rzeczy, które mogliśmy włożyć do tych paczek. Tak znacząca liczba ludzi się w to zaangażowała, że nie jestem w stanie wymienić, więc po prostu chcę gorąco podziękować każdemu, kto pomagał nam, również mediom, że wierzyli, że to ma sens i ta akcja dotarła do tylu kaliszan! – podsumował akcję prezes Fundacji, Roman Żarnecki.

Głos zabrał również włodarz miasta, który wyraził swoje podziękowanie tym, którzy przyczynili się do sukcesu akcji.

Z tego miejsca chciałbym panu prezesie podziękować. Jest pan bardzo dobrym koordynatorem, dziękuję wolontariuszom za ich wkład pracy, za ich empatię, zaangażowanie w pomoc osobom potrzebującym. Chylę przed wami czoło, wielkie dzięki z całego serca. – podsumował akcję wiceprezydent Mateusz Podsadny.

Prezes fundacji podkreślił, że zawsze może liczyć na wsparcie władz miasta. Oprócz podziękowań i życzeń, dodał kilka słów otuchy pod te kolejne, pandemiczne święta.

Wiele łez, wiele wzruszeń. Proszę mi wierzyć, że w tak trudnym czasie robimy to po to, by pokazać sobie nawzajem, że możemy na siebie liczyć. I to jest fantastyczne. W te święta możemy to odczarować, okazuje się, że pomimo, że jesteśmy oddzieleni to możemy być razem w takiej formie – powiedział prezes fundacji.

Akcja ,,Śniadanie Wielkanocne’’, organizowana przez fundację CHOPS, pokazuje, że ludzi o dobrym sercu i bezinteresownych naprawdę nie brakuje. Z roku na rok przybywa tych, którzy chcą nieść pomoc potrzebującym, a wraz z panem Romanem efekt jest naprawdę zadowalający.

JF, fot. FB Fundacja CHOPS

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/