Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 18 czerwiec 2021 Godzina:
imieniny: Leonia, Efrem

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Wydarzenia

Czytać każdy może. Dziś przedstawiciele Ratusza czytali dzieciom ZDJĘCIA

O tym, że warto czytać od najmłodszych lat mówią akcje promujące czytelnictwo w całej Polsce, ponieważ wiele nawyków wyrabia się właśnie w dzieciństwie. Dlatego w piątek, 31 maja dzieci z trzech kaliskich przedszkoli biorących udział w akcji „Zostań supermolem bibliotecznym”, spotkały się w ratuszu w wiceprezydentem Grzegorzem Kulawinkiem, aby wspólnie czytać bajki i opowieści.

Rozmowom nie było końca. Dzieci z przedszkoli nr 18 im. Chatki Puchatka, Sióstr Nazaretanek im. św. Józefa Opiekuna w Kaliszu oraz Jacka i Agatki opowiadały o swoim wymarzonym zawodzie oraz ulubionych książkach. - Z tych trzech przedszkoli, które wzięły udział w uroczystości, najwięcej dzieci zapisało się w ramach akcji „Zostań Supermolem bibliotecznym”. Aktualnie można powiedzieć, że jest to półmetek akcji, którą organizuje nasza biblioteka - mówi Anna Kubiak z Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka w Kaliszu. - Nasza akcja dotarła do wszystkich kaliskich przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych. Rywalizacja trwa. Przypominam, że akcja trwa do końca sierpnia i przedszkole, z którego najwięcej dzieci założy kartę biblioteczną i uzyska tytuł Supermola Bibliotecznego zdobędzie tytuł Najbardziej Zaczytanego Przedszkola Kalisza 2019.

Podczas spotkania w ratuszu dzieciom czytali wiceprezydent Grzegorz Kulawinek oraz Marcin Cieloszyk, naczelnik Kancelarii Prezydenta Miasta. Jedno z opowiadań, opublikowane w książce „Herobajn”, napisały same dzieci – uczniowie Szkoły Podstawowej nr 17 z Oddziałami Integracyjnymi im. Stefana Szolca-Rogozińskiego.

Na koniec mali czytelnicy otrzymali od wiceprezydenta upominki w postaci książeczek, malowanek, kredek oraz andrutów. Spotkanie było doskonałą okazją do złożenia dzieciom życzeń z okazji Dnia Dziecka.

Organizatorem akcji „Zostań supermolem bibliotecznym” jest Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka w Kaliszu (WIĘCEJ), a spotkanie poprowadziła Anna Kubiak z kaliskiej książnicy.

KB, fot. autor

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/