Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 17 październik 2021 Godzina:
imieniny: Marita, Wiktor

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Wydarzenia

Debata oxfordzka w Książnicy Pedagogicznej w Kaliszu ZDJĘCIA

W Książnicy Pedagogicznej w Kaliszu odbyła się I Biblioteczna Debata Oxfordzka pod hasłem „Książka i tolerancja w życiu młodych ludzi”. W dyskusji udział wzięli uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Asnyka oraz II Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Kaliszu pod opieką Joanny Montelatic i Sylwii Stasiak.

Debata z udziałem kaliskich licealistów, poświęcona książce i tolerancji nie była przypadkowa. W tym tygodniu obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania oraz Międzynarodowy Dzień Bez Przemocy. Oba te aspekty mają wpływ na nasze życie.

Zdobycie przez każdego ucznia kluczowej kompetencji jaką jest umiejętność czytania, niewątpliwie wpływa na jego rozwój i sukces szkolny. Odnalezienie się natomiast w każdym nowym środowisku społecznym, czy to rówieśniczym, szkolnym lub zawodowym, wymaga od nas umiejętności adaptacji i akceptacji, czy zrozumienia innych – podkreśla Aldona Zimna z Książnicy Pedagogicznej w Kaliszu, inicjatorka spotkania.

Debata w Książnicy Pedagogicznej w Kaliszu została podzielona na cztery rundy. Uczestnicy każdej z nich musieli odpowiedzieć na przygotowane wcześniej tematy, wcielając się w rolę propozycji lub opozycji. Wystąpienia były oceniane przez specjalną komisję oraz publiczność. Tezami debaty były: współczesny młody czytelnik częściej sięga po książkę papierową niż elektroniczną, kanon lektur powinien istnieć, źródło konfliktów tkwi w emocjonalnej naturze człowieka oraz  można dojść do porozumienia z wrogiem, z kimś kto ma odmienna poglądy niż ja sam.

Biblioteczne debaty, które zapoczątkowała kaliska Książnica będą nawiązywać do wydarzeń, poglądów, zagadnień edukacyjno-kulturalnych związanych między innymi z książką i biblioteką. Debata to doskonałe narzędzie edukacyjne, uczące krytycznego myślenia i współpracy oraz rozwija kluczowe kompetencje ucznia, który przełamując barierę strachu przed publicznymi wystąpieniami, nabiera pewności siebie. To także lekcja wyrozumiałości i serdeczności.

RED za: KP

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/