Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 20 październik 2021 Godzina:
imieniny: Kleopatra, Jan

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Wydarzenia

Depresja - porozmawiajmy o niej

Depresja to temat przewodni tegorocznego światowego Dnia Zdrowia. Choroba dotyka coraz większa grupę i ciągle bywa tematem tabu i schorzeniem nierozumianym przez otoczenie osoby na nią cierpiąca. Dlatego Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) w tym roku przypomina, że depresję można leczyć.

Hasłem tegorocznego Światowego Dnia Zdrowia jest „Depresja – porozmawiajmy o niej”. Choroba dotyka ludzi w różnym wieku, z różnych środowisk i mieszkających we wszystkich krajach. Osób, u których jest diagnozowana przybywa. - Jest przyczyną cierpień psychicznych i negatywnie wpływa na zdolność cierpiących na depresję osób do wykonywania nawet najprostszych codziennych czynności, a niekiedy prowadzi do zniszczenia relacji z rodziną i przyjaciółmi i niezdolności do pracy zarobkowej. W najgorszym przypadku depresja może być przyczyną samobójstwa – wyjaśnia Elżbieta Wojtyła z Powiatowej Stacji – Epidemiologiczno Sanitarnej w Kaliszu. - Jest drugą najczęściej występującą przyczyną zgonów w grupie osób w wieku 15-29 lat.
Akcja szczególną uwagę zwraca na trzy grupy, których depresja dotyka nieproporcjonalnie częściej: młodzież nastoletnią i młodych dorosłych, kobiety w wieku rozrodczym (zwłaszcza po urodzeniu dziecka) i osoby starsze (po 60. roku życia). Chorzy cierpiący na depresję nadal są stygmatyzowani. Często nierozumiane przez najbliższych, dlatego trudno im szukać pomocy. A chorobie można zapobiegać i można ją z powodzeniem leczyć, przywracając choremu chęć do życia. Stąd kampania organizowana przez  WHO. Celem jednorocznej kampanii, która rozpoczęła się 10 października 2016 czyli w Światowym Dniu Zdrowia Psychicznego jest zachęcenie osób cierpiących na depresję do szukania pomocy i jej otrzymania. Światowy Dzień Zdrowia obchodzony jest 7 kwietnia w rocznicę utworzenia WHO. A informacje o kampanii na stronie organizatora.

AW, PSSE w Kaliszu, WHO

   

 

 

 

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/