Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 15 maj 2021 Godzina:
imieniny: Nadia, Cecyliusz

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Wydarzenia

Dramat w Domku Parkowego! Najemca przed eksmisją odebrał sobie życie ZDJĘCIA

Dramatyczne wydarzenia w Domku Parkowego. W czwartek rano miało dojść do eksmisji byłego najemcy, który od kilku lat, wbrew wyrokom sądów, nie chciał opuścić obiektu należącego do Miasta. Niestety, wewnątrz budynku znaleziono powieszone zwłoki mężczyzny.

Miasto od wielu lat próbowało odzyskać Domek Parkowego, w którym przez blisko 23 lata lokal gastronomiczny prowadził Wiesław J. wraz z synem. W lutym 2017 r. otrzymał wypowiedzenie umowy najmu, bowiem Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych nie był zadowolony ze sposobu użytkowania obiektu, zwłaszcza w kontekście planowanej rewitalizacji Parku Miejskiego. Twierdził, że najemca bez zezwolenia rozbudował lokal i płacił za niego zbyt niski czynsz, a z czasem w ogóle przestał płacić. Mężczyzna nie zgadzał się z argumentacją MZBM, strony nie mogły się porozumieć i mimo kolejnych wyroków na korzyść Miasta, były najemca nie chciał opuścić lokalu, który od 2017 r. stał nieczynny. W czwartek, 29 kwietnia miało dojść do przymusowej eksmisji mężczyzny.

Przed Domkiem Parkowego pojawili się urzędnicy w towarzystwie komornika. Na drzwiach znaleziono wiadomość od byłego najemcy, że jest zakażony koronawirusem i nikogo nie wpuszcza. Sanepid nie potwierdził jednak tej informacji, dlatego służby podjęły próbę dostania się do środka. Tam, na wewnętrznych drzwiach, znajdowała się inna kartka – tym razem z ostrzeżeniem, że w przypadku interwencji mężczyzna odkręci gaz i wysadzi budynek.

Wezwano strażaków i pogotowie gazowe. Eksmisja była kontynuowana. Niestety, po wyważeniu drzwi, które były zamknięte od środka znaleizono zwłoki mężczyzny. Odebrał sobie życie przez powieszenie. 

Powiadomiono prokuratora, sprawę bada policja.

Wszystko wskazuje na samobójstwo, ale oczywiście dokładne okoliczności są wyjaśniane. Odbędzie się także sekcja zwłok, która wyjaśni przyczynę śmierci – mówi asp. Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Nieoficjalnie wiadomo, że mężczyzna mógł nie żyć już od jakiegoś czasu. Dlatego tuż po wkroczeniu służb do środka nie podjęto próby jego reanimacji.

Gdzie szukać pomocy w sytuacjach kryzysowych?

Jeśli potrzebujesz pomocy, możesz się zgłosić do Ośrodków Interwencji Kryzysowej (OIK), które są w każdym większym mieście. Możesz tam otrzymać pomoc psychologiczną, prawną, materialną. Część OIK-ów jest czynna całą dobę i np. prowadzi noclegownie. W Kaliszu działa Centrum Interwencji Kryzysowej.

DZIAŁ INTERWENCJI KRYZYSOWEJ

62-800 Kalisz, ul. Graniczna 1
tel.: 62 757-45-10, wew. 2900

POMOC jest bezpłatna! Nie musisz mieć ubezpieczenia.

Jeśli masz uporczywe i silne myśli samobójcze, możesz się także zgłosić do każdego szpitala psychiatrycznego. Tam również nie jest potrzebne ubezpieczenie zdrowotne. W sytuacjach nagłych (o ile powiesz, że to sprawa pilna) lekarz musi cię przyjąć tego samego dnia.

Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123

Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci młodzieży: 116 111

Szeroki spis organizacji pomocowych znajdziesz na stronie www.samobojstwo.pl

MIK, fot. MS

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/