Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 12 czerwiec 2021 Godzina:
imieniny: Janina, Placyd

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Wydarzenia

Dron z kolejną misją. Sprawdzał, czym palą kaliszanie ZDJĘCIA

Pięć kaliskich osiedli zostało skontrolowanych przy pomocy drona. Strażnicy miejscy urządzeniem wyposażonym w specjalny czujnik sprawdzali, czym w piecach palą mieszkańcy. Jedną osobę ukarano mandatem karnym.

Wykorzystany przez kaliską jednostkę dron w ciągu kilkunastu sekund wykrywa m.in.: spalanie tworzyw sztucznych, butelek PET, folii, lakierowanego drewna, produktów zawierających białka, produktów wykonanych z PCV oraz mokrego drewna. Ponadto wskazuje w danym rejonie poziom przekroczenia pyłów PM2,5 i PM10. Swoją pierwszą, skuteczną misję odbył w listopadzie ubiegłego roku. Po raz drugi pojawił się nad dachami w miniony poniedziałek, 18 lutego.

Skontrolowano pięć kaliskich osiedli: Zagorzynek, Rypinek, Winiary, Ogrody i Rajsków. Nieprawidłowości ujawiono na terenie jednej posesji. Po sprawdzeniu paleniska, właściciela ukarano mandatem karnym. W czterech przypadkach operator drona ujawnił zaledwie znikomą zawartość szkodliwych związków w dymie, dlatego tam skończyło się na pouczeniu. - Działania prowadzone przez straż miejską mają na celu zmniejszenie emisji trujących pyłów, a docelowo poprawę stanu powietrza w mieście. To odpowiedź na apele i oczekiwania mieszkańców w tym zakresie - wiceprezydent Mateusz Podsadny. - Szczególnie istotna jest dla nas edukacja i profilaktyka, więc kaliszanie którzy nieprawidłowo ogrzewają domy zostaną pouczeni, a niekiedy niestety także ukarani. Zdrowie mieszkańców Kalisza jest dla nas nadrzędną wartością. 
Praca drona wzbudziła spore zainteresowanie wśród obserwatorów. Wielu mieszkańców chwaliło działania strażników i wskazywało kolejne posesje, które ich zdaniem wymagają sprawdzenia.

MIK za: kalisz.pl, fot. Mariusz Konieczny

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/