Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 28 listopad 2021 Godzina:
imieniny: Lesława, Jakub

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Wydarzenia

Dwa przygodzickie boćki już na świecie. Wykluły się w rekordowo krótkim odstępie czasu

W rekordowo krótkim odstępie czasu wykluły się dwa pierwsze boćki z przygodzickiego gniazda w powiecie ostrowskim. Pierwszy maluch pojawił się na świecie w poniedziałek, 10 maja późnym wieczorem. Kolejny we wtorkowe wczesne popołudnie. Trzeciego można więc wypatrywać, bo klucie powinno zacząć się lada chwila, co oczywiście można zobaczyć dzięki kamerom zamontowanym na gnieździe w Przygodzicach.

Pierwsze jajo Przygoda złożyła 8 kwietnia, drugie dwa dni później i trzecie także w odstępie 48 godzin od poprzedniego. Wysiadywanie trwa od 30 do 35 dni, więc już pora na klucie. Dlatego fani bocianiej pary z Przygodzic uważnie obserwują wszystko, co dzieje się w gnieździe, by zaobserwować moment przyjścia boćków na świat. Dwa pierwsze pojawiły się w odstępie kilkunastu godzin, co zarejestrowała Jadwiga Wójcik, jedna z internautek śledząca życie Przygody i Dziedzica oraz ich potomków.   

Pierwszy w poniedziałek, 10 kwietnia o 23.00, a drugi we wtorek, 11 kwietnia o 13.12 – można przeczytać na profilu facebookowym Bociany z Przygodzic. - Stało się to odpowiednio 33. i 32. dnia od dnia złożenia pierwszych dwóch jaj (8 i 10.04). Tak szybkie klucie wynikło z ogrzewania jaj od razu po ich złożeniu, bo było wtedy zimno.

Maluchu są żywotne i ciekawe świata. A przede wszystkim głodne, więc teraz rodzice na zmianę wysiadują jeszcze trzecie jajo, którego skorupka powinna zacząć pękać lada moment i wylatują z gniazda po pokarm dla potomków. Kolejnym ważnym etapem będzie nauka latania przed opuszczeniem gniazda.

Podglądanie ptaków z Przygodzic w ramach projektu Blisko Bocianów trwa od 15 lat. Gniazdo znajduje się na kominie nieczynnej kotłowni przy Urzędzie Gminy w Przygodzicach.

W tym roku pojawiły się w nim w sumie cztery jaja, ale jedno z nich zostało przez bociany wyrzucone. Życie skrzydlatej rodziny można śledzić tutaj

AW, zdjęcia screen bociany.przygodzice.pl

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/