Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 22 czerwiec 2021 Godzina:
imieniny: Paulina, Broniwoj

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Wydarzenia

Dzień Dziecka: gwiazdy spełniły marzenie 11-letniej Natalii z Kalisza ZDJĘCIA i WIDEO

Marzyła o tym, żeby wystąpić przed publicznością i to życzenie, z okazji Dnia Dziecka, spełniła fundacja „Pomaganie jest trendy”. W sobotę, 2 czerwca 11-letnia Natalia z zespołem Downa zadebiutowała na wielkiej scenie. W akcję włączyli się m.in. znany muzyk Tomasz Lubert oraz aktor Mikołaj Krawczyk.

Dziewczynka wystąpiła w asyście chóru Happy Singers pod batutą Doroty Wróblewskiej. Wspólnie z twórcą Virgin wykonała skomponowane przez artystę piosenki dziecięce o perypetiach Duszka Babu, w ramach projektu promocji zdrowego trybu życia fundacji „Pomaganie jest trendy” i „Luberty Pomagają”.

W akcji uczestniczyli również Ewa Lubert, która zabawiała dzieciaki, a imprezę poprowadził znany aktor Mikołaj Krawczyk. Na tym spełnianie marzeń Natalki jednak się nie kończy. - Prócz kariery muzycznej, dziewczynka marzy również o delfinoterapii oraz własnym laptopie, dlatego też fundacje podjęły się zebrania niezbędnych do tego celu funduszy poprzez wprowadzenie do sklepów spożywczych produktów z półki zdrowej żywności z wizerunkiem Duszka Babu, z których w 25% zysku fundacji przeznaczane są na pomoc dzieciom w Ugandzie, w 25% na rzecz organizacji ogólnopolskiej trasy zdrowego trybu życia, a aż 50% na pomoc potrzebującym z miast, w których sprzedaż produktów generuje zysk – informuje fundacja „Pomaganie jest trendy”. - W tym przypadku zyski ze sprzedaży produktów w Kaliszu trafią na spełnienie marzeń Natalki. Produkty dostępne są w wielu sieciach handlowych i sklepach tradycyjnych, a także na stacjach benzynowych i w galeriach handlowych, gdzie fundacja realizuje stopniowo w całej Polsce punkty pomocy potrzebującym lokalnie pod nazwą “Babu Shop”.

 
Dzień Dziecka z Duszkiem Babu !

Dzień zdrowego trybu życia w Kaliszu z okazji Dnia Dziecka dobiegł końca ! Niesamowicie zdolna Natalia Pietrzycka, pokonała tremę, udowadniając, że dzieci z zespołem Downa mają w sobie wiele pasji i talentu. Dziś 11 letnia dziewczynka może już nazywać się piosenkarką kończąc owacjami występ, w którym zadebiutowała na scenie ze słynnym Tomasz Lubert oraz dziećmi ze Studio Happy Singers , śpiewając repertuar piosenek Duszka Babu. W sukces tego występu ogromną pracę włożyła Dorota Wróblewska oraz mama nastoletniej piosenkarki Magdalena Pietrzycka. Imprezę poprowadził aktor Mikołaj Krawczyk, a prócz koncertu na scenie można było podziwiać mistrzowskie pokazy tańca utytułowanej grupy Sieraszewski Dance Studio pod okiem Aurelia Sieraszewska i Piotr Sieraszewski, a także występ dzieci do piosenek Qndel-Dziecięce Przeboje z Akademia Tańca Uniejewski. W ramach programu fundacji Luberty Pomagają i projektu FitMama Ewa Lubert w świat sportowej zabawy wprowadziła uczestników imprezy Ewa Lubert. Również warsztaty Kyokushin Karate w wykonaniu Kaliski Klub Kyokushinkan Karate David Club pod okiem Tomasz Jeżyk oraz zabawy z Uciechowo spotkały się z zainteresowaniem dzieci. Mogliśmy także posłuchać o potrzebach Ugandy, dzięki wizycie Państwa Anny i Zbigniew Kurpik z fundacji Esapuri, a miłym gestem była dla nas wizyta Eskan Darwich Radny Rady Miejskiej Kalisza , którego obecność na imprezie potwierdziła, że dla niektórych reprezentantów Urzędu Miasta , potrzeby mieszkańców są ważne, dlatego też tak cieszy nas obecność Pana Eskan Darwich. Dziękujemy również Iza Ołownia za ogromne zaangażowanie. Cieszymy się, że na imprezie , która dziś odbyła się na terenie Złote Centrum każde dziecko mogło otrzymać prezent, a wszystko to dzięki zaangażowaniu Społem PSS w Kaliszu , Oranżada Hellena , Babu Shop , KiK, Radość, TODOS , Hurtownia Zabawek AWZ - Kalisz ul. Polna 14 , TUSS.pl czy JUPI PARK - sala zabaw dla dzieci. Dziękujemy wszystkim, którzy przyszli i zechcieli zakupić produkt z Duszkiem Babu, by przekazać 50% zysków na spełnienie marzeń Natalki oraz 25% na pomoc dzieciom w Ugandzie i 25% na rzecz naszej fundacji. Informujemy, że zdrowe produkty z Duszkiem Babu wciąż dostępne są w sklepach Społem oraz sklepach osiedlowych i wciąż możecie pomagać kupując. Wyniki pierwszych zebranych kwot ze sprzedaży przedstawimy Państwu w ciągu tygodnia. A tymczasem zapraszamy do krótkiej video relacji z imprezy ;)

Opublikowany przez PomaganieJestTrendy 2 czerwca 2018

 

Dziewczynka marzy również o karierze modelki, dlatego żona muzyka Ewa Lubert zaprosiła Natalkę do udziału w pokazie mody, który odbędzie się 20 czerwca w Warszawie. Utalentowana nastolatka z Kalisza wystąpi prawdopodobnie u boku swojej wielkiej idolki – Dody.

Źródło: materiały prasowe fundacji Pomaganie jest trendy

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/