Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 24 październik 2021 Godzina:

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Wydarzenia

Eksplozja i 30 rannych. Ćwiczenia służb ratunkowych w szpitalu ZDJĘCIA

Informację o wybuchu na terenie szpitala odebrał w środę, 8 czerwca dyżurny kaliskiej komendy. Tak rozpoczęły się ćwiczenia policji i straży pożarnej, dla których symulację zdarzenia przygotował „Okrąglak”. Mundurowi nie znali scenariusza ćwiczeń.

Akcja rozpoczęła się o godz. 11.00, tuż po telefonie o incydencie w kaliskim szpitalu. Według scenariusza eksplodował ładunek wybuchowy. 30 osób zostało rannych. W wyniku detonacji rozszczelnieniu uległa też instalacja gazowa. – Na miejsce natychmiast skierowane zostają patrole. Policjanci z ruchu drogowego i Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego zabezpieczają miejsce zdarzenia, tak aby ułatwić pracę służbom ratunkowym i nie dopuścić osób postronnych w rejon działań – relacjonuje przebieg działań sierż. sztab. Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. - W trakcie akcji policjanci otrzymują informację, że ujęta została osoba podejrzewana o podłożenie ładunku wybuchowego. Młody mężczyzna zostaje zatrzymany przez funkcjonariuszy.

Scenariusz ćwiczeń przygotował szpital, nie zapoznając z nim wcześniej strażaków i policjantów. - W schemacie scenariusza przewidziano elementy będące zaskoczeniem dla służb ratunkowych, a wymagające natychmiastowej reakcji i modyfikacji działań – dodaje Anna Jaworska-Wojnicz. Ocenia jednak, że działania przebiegały sprawnie i pokazały, że wszystkie służby biorące udział w akcji potrafią szybko przeprowadzić ewakuację oraz zabezpieczyć teren. - Mimo że była to tylko symulacja zdarzenia, wszyscy profesjonalnie wykonywali swoje obowiązki - dodaje.

Ćwiczenia przeprowadzono w celu weryfikacji procedur reagowania i współdziałania służb w przypadku zagrożenia życia lub zdrowia ludzkiego. Tego typu ćwiczenia są też formą doskonalenia umiejętności wykorzystywanych w przypadku realnego zagrożenia.

MIK, fot. KMP Kalisz

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/