Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 18 wrzesień 2021 Godzina:
imieniny: Ryszarda, Zachariasz

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Wydarzenia

Epidemia nie przerwała tradycji. 383. Kaliska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszyła na szlak ZDJĘCIA

W maseczkach i przyłbicach, w innej formie, bo sztafetą, ale wyruszyli. Po raz 383. Kaliska pielgrzymka na Jasną Górę, najstarsza w Polsce, mimo ograniczeń związanych z epidemią jest już na pątniczym szlaku. Hasłem przewodnim tegorocznej wędrówki to: „Zwycięstwo przyjdzie przez Maryję”.

Pielgrzymka ma charakter sztafetowy. W niedzielę, 9 sierpnia rano jako pierwsze wyruszyły dwie grupy: różowo-niebieska z Narodowego Sanktuarium św. Józefa i oliwkowa z Opatówka.

Jak przekazuje Radio Rodzina Diecezji Kaliskiej - Każdego dnia przedstawiciele trzech grup pielgrzymkowych w liczbie ok. 50 osób będą podążać tradycyjną trasą Kaliskiej Pielgrzymki i po skończonym dniu będą wracać do swoich domów. - Tylko centrala, czyli księża kierownicy i niektóre służby pozostaną na szlaku pielgrzymkowym. Kolejnego dnia, kolejna grupa przyjedzie w miejsce gdzie poprzednia grupa zakończyła swój etap i wyruszy na kolejny odcinek trasy do Częstochowy. I tak przez kolejne dni, aż do Kłobucka. Bo tam wszystkie grupy wyruszające tradycyjnie z Kalisza i innych miejscowości naszej diecezji w większej grupie swoich przedstawicieli spotkają się na wspólnej Mszy św. jak to bywało w poprzednich latach – tłumaczy ks. Rafał Grzęda.

W dniu wejścia na Jasną Górę (13 sierpnia) każda z grup w większej liczbie swoich przedstawicieli (do 50 osób) dotrze do tronu Jasnogórskiej Królowej Polski łącząc swoje pielgrzymowanie autokarowe z pieszym. W Kłobucku nastąpi uroczyste zawiązanie kolumny diecezjalnej pielgrzymki podczas Mszy św. pod przewodnictwem bpa Łukasza Buzuna, który jadąc na rowerze z grupą Akcji Katolickiej będzie uczestniczył w pielgrzymce.

Piesza Pielgrzymka Kaliska składa się z 7 grup kaliskich, 14 promienistych (z wielu miejsc diecezji, m.in. Ostrowa Wielkopolskiego, Jarocina, Pleszewa, Krotoszyna, Kępna, Odolanowa),  2 rowerowych i 1 duchowej.

Jednocześnie Diecezja zachęca do duchowego pielgrzymowania i zaprasza na spotkania modlitewne.

W Narodowym Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu od 9 do 18 sierpnia, w godzinach od 19.30 – 21.00 odbywać się będą spotkania modlitewne prowadzone przez ojca duchownego pielgrzymki ks. Pawła Nowackiego. Spotkania te będą na żywo transmitowane przez diecezjalne media Radio Rodzina i telewizję Dom Józefa.

RED dzięki uprzejmości Radio Rodzina Diecezji Kaliskiej/ Zdjęcia: ks. Mateusz Puchała&Karolina Gaweł/Radio Rodzina Kalisz

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/