Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 25 wrzesień 2021 Godzina:
imieniny: Kleopatra, Kleofas

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Wydarzenia

Estrada Folkloru

W pięknym ośrodku gminy Sośnie pn. „Biały Daniel”, położonym niedaleko pałacu w Mojej Woli, zabytku na skalę europejską, 8 sierpnia br. o godz. 15.00 zaśpiewają i zatańczą zespoły ludowe Południowej Wielkopolski.

Trzecia i ostatnia Estrada Folkloru 2021 odbędzie się w Sośniach w powiecie ostrowskim. Będziemy się bawić w niepowtarzalnym klimacie twórczości ludowej w wykonaniu regionalnych artystów zespołów tanecznych, śpiewaczych oraz kapel ludowych.

Zaprezentują się Zespoły Przygodzice i Kosynierzy z Jankowa, Brzezinianki, a także gospodarze ˗ Zespół z Kociny. Do tańca zagrają Kapela Brzeziny i Kapela Sami Swoi z Opatówka, a w ramach „Tańców blisko ziemi” potańcówkę ludową poprowadzi Kapela z Kociny. Spotkamy się także z twórcami ludowymi (hafciarstwo, koronkarstwo, rzeźba w drewnie) na Warsztatach i Targach sztuki ludowej. W programie Festynu mnóstwo innych atrakcji dla dorosłych i dzieci.

Estrada Folkloru to najważniejsze spotkanie z kulturą tradycyjną Południowej Wielkopolski. Plakat Estrad Folkloru 2021 zaprojektował Krzysztof Rospondek. Scenografię przygotował Tomasz Sadło z CKiS w Kaliszu.

Wstęp wolny!

Estrady Folkloru 2021 odbywają się w ramach zadania Melodie stamtąd. Festiwal, Estrady Folkloru i warsztaty Ziemi Kaliskiej są dofinansowane ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

RED, fot. org.

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/