Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 22 czerwiec 2021 Godzina:
imieniny: Paulina, Broniwoj

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Wydarzenia

Festiwal Profesjonalistów zachwycił kaliszan ZDJĘCIA

Pokazy Centrum Nauki Kopernik, eksperymenty, druk 3D, warsztaty Minecraft, robotyka, spotkania z przedsiębiorcami – to tylko niektóre atrakcje Festiwalu Profesjonalistów, który odbył się w ten weekend w Kaliszu i przyciągnął tłumy.

Festiwal Profesjonalistów w interesujący sposób promował kaliskie szkoły, uczelnie oraz najnowsze technologie. Ci, którzy poszukują pracy mogli odwiedzić stoiska największych kaliskich firm produkcyjnych. Były okazje do rozmów, wskazówek na temat pisania CV oraz listów motywacyjnych. Nie zabrakło też atrakcji dla najmłodszych. Wielkie emocje wzbudzał symulator lotów przygotowany przez kaliskie firmy lotnicze.

Wielką popularnością cieszyła się robotyka i programowanie lego i gry Minecraft. Dzieci nie tylko mogły brać udział w doświadczeniach, ale też konstruować, budować, a nawet własnoręcznie przygotowywać smakołyki. Był też robot, który sam układał kostkę Rubika.

Młodzi kaliszanie brali udział w konkursach z cennymi nagrodami, kręciło się koło fortuny, tysiące gadżetów przygotowanych przez firmy prezentujące konkretne zawody. To właśnie te firmy zatrudniają inżynierów, techników oraz fachowców z doświadczeniem zawodowym, dlatego ważne jest nawiązywanie współpracy pomiędzy firmami, a szkołami technicznymi, które kształcą specjalistów na potrzeby lokalnych przedsiębiorców.

Uczniowie będący na etapie wyboru szkoły odwiedzali stoiska przygotowane przez szkoły oraz zespoły szkół zawodowych. Mogli tam spotkać nauczycieli oraz uczniów z wybranej placówki, porozmawiać z nimi, zasięgnąć informacji na temat konkretnego kierunku, który zamierzają wybrać.

Festiwal Profesjonalistów był nie tylko dla tych, którzy konkretnie planują swoją przyszłość, ale tez dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą i nadal poszukują swojej drogi zawodowej.

Wydarzenie przyciągnęło tłumy. Stało się świetną atrakcją i formą spędzenia wolnego czasu dla całych rodzin.

KB, fot. autor

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/