Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 22 czerwiec 2021 Godzina:
imieniny: Paulina, Broniwoj

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Wydarzenia

Finał Wieczorów Organowych w Kaliszu - inauguracja Jesieni Organowej w Chełmcach

Coś się kończy, coś się zaczyna... Finał kaliskich Wieczorów Organowych nie oznacza końca wrażeń dla miłośników muzyki organowej z Kalisza i okolic, bowiem już 1 października rozpocznie się II Międzynarodowy Festiwal "Jesień Organowa" w Chełmcach.

Po trzech koncertach festiwalowych, koncercie specjalnym w Banku PKO oraz koncertach edukacyjnych, w których wzięło udział kilkaset dzieci i młodzieży z kaliskich szkół, ostatni, finałowy koncert Wieczorów Organowych odbędzie się 28 września o godz. 19:30 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Kaliszu przy ul. Asnyka. Tym razem będzie to Recital Mistrzowski, a wystąpią Teresa Piech (skrzypce) oraz Krzysztof Urbaniak (organy). W repertuarze znajdą się utwory m.in. J. S. Bacha, T. Meruli. Koncert poprowadzi Izabela Pinczewska-Kubiak.

W październiku miłośnicy muzyki organowej jako miejsce swoich koncertowych podróży powinni wybrać Chełmce (gm. Opatówek). W tej podkaliskiej miejscowości znajdują się wspaniałe organy firmy Schlag und Sӧhne, translokowane po II wojnie światowej z Dolnego Śląska. Inauguracja II Międzynarodowego Festiwalu "Jesień Organowa" będzie miała miejsce 1 października o godz. 17:30 w kościele parafialnym w Chełmcach. Wystąpi Chór Kameralny WPA UAM w Kaliszu pod dyrekcją Beaty Szymańskiej oraz organista Adam Kowalski, który na co dzień wykonuje posługę organisty w Świętej Lipce. Program koncertu obejmie dzieła m.in. J. S. Bacha, G. Faure. Słowo o muzyce wygłosi Natalia Karolak.

Kolejne koncerty w ramach Jesieni Organowe w Chełmcach odbędą się 22 i 29 października. Podobnie jak rok temu, także i w tym roku organizatorzy przygotowali specjalną ofertę dla dzieci i młodzieży - 23 października o godz. 9:00, 10:30, 12:00 i 13:30 odbędą się koncerty edukacyjne. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc zapisy szkół i grup zorganizowanych do 16 października prowadzi Fundacja "Inicjatywa dla Opatówka".

Udział we wszystkich festiwalowych wydarzeniach jest bezpłatny.

Oba festiwale organizuje Fundacja "Inicjatywa dla Opatówka" we współpracy odpowiednio z kaliską Parafią Miłosierdzia Bożego oraz chełmiecką Parafią pw. Narodzenia NMP. Oba wydarzenia swoim honorowym patronatem objął Biskup Kaliski Edward Janiak. Dodatkowo, patronat honorowy nad festiwalem w Chełmcach objęło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego; Festiwal jest dofinansowany ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego, a głównym partnerem jest Fundacja PZU.

MW, fot. org., pixabay.com

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/