Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 22 czerwiec 2021 Godzina:
imieniny: Paulina, Broniwoj

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Wydarzenia

Gdzie jest Pluton? Wykład Koła Astronomicznego "Malapert"

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Kaliszu wspólnie z Kołem Astronomicznym "Malapert" zapraszają na wykład otwarty pn. „Gdzie jest Pluton? Największa planeta karłowata układu słonecznego”.

Spotkanie odbędzie się w czwartek 22 listopada o godzinie 17:00 w Sali Błękitnej budynku Collegium Novum przy ul. Nowy Świat 4. - Wykład przygotowany jest w formie prezentacji angażującej. Odbiorcami tego rodzaju prelekcji są zarówno dzieci, jak i dorośli – mówi Radosław Pior z Koła Astronomicznego „Malapert”. - Dla młodszych widzów przygotowaliśmy widowiskowe eksperymenty fizyczne, a dla starszych astronomiczne fakty i mity o Plutonie. Jak zawsze na naszych spotkaniach każdy ma możliwość zadania dowolnego pytania z zakresu astronomii. W trakcie wykładu zaprosimy widzów na krótki quiz z nagrodami.

Angażująca prezentacja na temat Plutona została przygotowana przez członków Koła Astronomicznego „Malapert”:

1. Radosław Pior - promotor astronomii - zaprezentuje "Wstęp do Plutona", czyli historię odkryć planety i jej otoczenia, które umiejętnie połączy z kulturą popularną.

2. Damian Kowalski - animator astronomii - przedstawi misję kosmiczną New Horizons, która była jedyną misją sondy planetarnej w kierunku Plutona, a obecnie zmierza ku obiektom transplutonowym.

3. Kacper Kowalski, Jakub Kwinta i Piotr Tokarczyk - uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika - zaprezentują fakty i mity o Plutonie w dynamicznej formie połączonej z widowiskowymi eksperymentami i sesją krótkich pytań.

Kolejne części angażującego wykładu będą przeplatane krótkimi pokazami fizycznymi ukierunkowanymi na młodszych widzów.

Wykład jest częścią obchodów 5. rocznicy istnienia Koła Astronomicznego, które aktywnie działa w Kaliszu organizując regularne zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Członkowie Koła „Malapert” organizują publiczne obserwacje nieba, wycieczki i wyprawy astronomiczne oraz uczestniczą w ogólnopolskich konkursach z zakresu astronomii. Dzięki współpracy z akademickimi i miłośniczymi grupami astronomów mamy zawsze najświeższe informacje ze świata i Wszechświata.

Wydarzenie wpisuje się w kalendarz wykładów otwartych, przeznaczonych dla mieszkańców Kalisza, wpisanych do Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Kalisza jako działanie społeczne.

MIK, fot. org. 

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/