Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 29 listopad 2021 Godzina:
imieniny: Saturnina, Przemysł

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Wydarzenia

Gra terenowa dla każdego. Nadleśnictwo Kalisz zaprasza do udziału w biegu na orientację

Ciekawą propozycję dla miłośników aktywności na świeżym powietrzu ma po raz kolejny Nadleśnictwo Kalisz. Tym razem będzie to coś zupełnie nowego, bo chodzi o bieg na orientację. Już w najbliższą niedzielę, 30 maja w Lesie Winiarskim każdy chętny będzie mógł sprawdzić swoje umiejętności w posługiwaniu się mapą i kompasem, a przy tym trochę porywalizować.

W biegu na orientację chodzi przede wszystkim o jak najszybsze przebycie trasy, która wyznaczona będzie punktami kontrolnymi. Jednak samo pokonanie dystansu nie jest ściśle określone, a zależy od samej orientacji i strategii zawodników. Każda z drużyn dostanie mapę topograficzną oraz kompas. Zabronione będzie korzystanie z urządzeń GPS. Uczestnicy startować mogą w grupach 2-5 osobowych. Zadaniem każdego zespołu będzie odnalezienie w terenie około 20 punktów kontrolnych i jak najszybszy powrót na metę. Przewidywany czas na wykonanie zadania to 3,5 godziny.

Celem rajdu jest propagowanie prozdrowotnych form spędzania czasu wolnego oraz zachęcanie do aktywności na świeżym powietrzu. Zawody odbędą się 30 maja o godzinie 11.00, a baza rajdu znajdować się będzie w Wiacie Edukacyjnej ,,Las Winiarski’’ Nadleśnictwa Kalisz przy ulicy Gajowej 1. Zainteresowani mogą wysyłać zgłoszenia do czwartku, 27 maja włącznie za pośrednictwem strony: https://kalisz.poznan.lasy.gov.pl/witamy/-/asset_publisher/Wo5w/content/-tropek-rajd-na-orientacje. Udział w biegu jest bezpłatny.

Propozycja skierowana jest dla każdego, bez względu na wiek czy umiejętności. Rajd odbędzie się w kilku kategoriach:  Junior - w zespole znajdować musi się przynajmniej jedna osoba w wieku poniżej 10 lat,  Młodzież - w zespole znajdować musi się przynajmniej jedna osoba w wieku poniżej 14 lat i brak osoby w wieku poniżej 10 lat oraz Senior – wszystkie te zespoły, które nie spełniają poprzednich warunków.

Na najlepsze zespoły czekać będą puchary, a dla każdego uczestnika mały upominek. Około godziny 15.00 dla przybyłych odbędzie się Eko Piknik pod hasłem „Prawdziwa przygoda pachnie lasem, żywicą, dymem ogniska, drewnem i aromatem roślin, które nie wyrosną na twoim podwórku”. Każdy będzie mógł wziąć własny prowiant, by przygotować posiłek, bo rozpalone zostanie ognisko. Oprócz tego Nadleśnictwo szykuje też kulinarną niespodziankę dla gości. Ze względu na charakter ekologiczny pikniku, mile widziane są sztućce wielokrotnego użytku.

Cała impreza odbywać się będzie z przestrzeganiem zasad sanitarnych. Wymagane będzie zasłanianie ust i nosa i utrzymywanie dystansu społecznego.

JF, fot. Nadleśnictwo Kalisz

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/