Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 08 grudzień 2021 Godzina:
imieniny: Maria, Klement

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Wydarzenia

Grosz za książkę - biblioteka i bank zachęcająca do czytania i uczą systematyczności

Czytanie łączy się z oszczędzaniem. Najmłodsi kaliszanie, wypożyczając książkę, otrzymają monetę, a kiedy uzbierają ich odpowiednią ilość będą mogli wymienić je na nagrody. Akcja Miejskiej Biblioteki Publicznej i Banku PKO BP ruszyła w Dniu Dziecka i potrwa do końca roku, więc jest sporo czasu, by złapać bakcyla - i czytania i oszczędzania.

Najpierw były supermole książkowe. Akcja zachęcająca małych kaliszan do czytania książek ze zbiorów Miejskiej Biblioteki Publicznej była tak popularna, że właśnie ruszyła kolejna. Tym razem adresatami są przedszkolaki oraz najmłodsi uczniowie z klas 0-3. Trzeba założyć kartę czytelnika i regularnie odwiedzać bibliotekę. W zamian uczestnicy zabawy będą otrzymywać naklejki. -  Naklejka będzie za wizytę w bibliotece i wypożyczenie książek - precyzuje Anna Kubiak z MBP w Kaliszu. - Tak że zachęcamy do wypożyczania książek, bo to się opłaca. 

Zabawa potrwa do końca roku kalendarzowego. Uczestnik akcji, który przez najbliższe pół roku wypożyczy minimum sześć książek i zapełni kupon groszami, otrzyma nagrodę. - Symbolem akcji jest świnka - mówi Anna Kubiak. - Oczywiście większości z nas kojarzy się ona za skarbonką, bo tutaj biblioteka jest skarbnicą słów, a bank współczesną formą oszczędzania. 

- "Grosik do grosika, literka do literki", tak nazwaliśmy zabwę stworzoną przez bank i bibliotekę - dodaje Edwin Napierała, dyrektor PKO BP w Kaliszu. - W ten sposób będziemy wspierać czytelnictwo, a przy tej okazji edukować dzieciaki. 

Uczyć systematyczności przez regularne wypożyczanie książek oraz oszczędzania, czyli zbierania groszy, których odpowiednia ilość zaowocuje nagrodą.

AW, fot. autor

 

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/