Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 28 październik 2021 Godzina:
imieniny: Juda (Judasz), Szymon

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Wydarzenia

Gwiazdy za kółkiem dla kaliskiego szpitala ZDJĘCIA

W ten weekend w Kaliszu działo się całkiem sporo. Były wydarzenia kulturalne, muzyczne, sportowe. Nie zabrakło także imprezy charytatywnej, która odbyła się na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Tutaj gwiazdy takie jak: Artur Barciś, Kuba Bielak czy Piotr Świerczewski zachęcali do wspólnej nauki i zabawy, a przy okazji pomocy dla kaliskiego szpitala.

Impreza pomimo niesprzyjających warunków pogodowych udała się, a nawet spotkała się ze sporym zainteresowaniem wśród mieszkańców. WORD, który na co dzień jest każdemu znany głównie z egzaminu na prawo jazdy, tego dnia zamienił się w widowisko. Całość była oczywiście adekwatna do miejsca, bo impreza dotyczyła motoryzacji. Celem wydarzenia było wsparcie kaliskiego oddziału patologii intensywnej terapii noworodka. Każdy uczestnik imprezy przed wejściem mógł zakupić cegiełkę charytatywną za 10 zł, a wszystkie zebrane pieniądze zostaną przekazane do szpitala przy ulicy Toruńskiej.

- Każda złotówka zebrana podczas tej imprezy charytatywnej i dedykowana dla oddziału intensywnej terapii patologii noworodka w naszym szpitalu przy ulicy Toruńskiej jest bardzo ważna. Środki ochrony indywidualnej są bardzo potrzebne i one bardzo szybko się zużywają i to jest podstawowy cel, na który byśmy chcieli te pieniądze zbierać – powiedział Radosław Kołaciński, dyrektor szpitala.

Impreza została zorganizowana przy pomocy Autocentrum Lis. Atrakcji nie brakowało. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Powodzeniem cieszyły się najbardziej symulatory jazdy. Można było sprawdzić, co dzieje się podczas dachowania, a także dzięki kolejnej maszynie dowiedzieć się, a zarazem uświadomić sobie, jak niezbędne są pasy bezpieczeństwa podczas zderzenia auta.

Zainteresowaniem cieszyły się także okulary -  tzw. ,,drunk busters'', po założeniu których postrzeganie świata jest podobne jak pod wpływem alkoholu. Każdy, kto chciał je założyć, następnie mógł sprawdzić się w kilku zadaniach na równowagę i widoczność. W większości przypadków koniec był identyczny – problem z oszacowaniem odległości i brak stabilności. Urządzenie to, choć testowane zarówno przez kobiety jak i mężczyzn w różnym wieku, każdemu miało pokazać z jakim niebezpieczeństwem wiąże się jazda po alkoholu.

Najmłodsi także się nie nudzili. Właśnie dla nich została otworzona specjalna strefa z wieloma atrakcjami.

Jednak uwagę każdego i tak najbardziej przyciągnął turniej gwiazd. Nasze miasto odwiedził Artur Barciś – aktor dobrze znany z ,,Miodowych lat'', który w Kaliszu był już kolejny raz.  Odwiedził nas również były reprezentant Polski, piłkarz Piotr Świerczewski i Kuba Bielak – współzałożyciel Akademii Bezpiecznej Jazdy w Warszawie, a podczas turnieju komentator motoryzacyjnych zmagań. Jako pierwszą atrakcję, nasi goście mieli za zadanie przejechać wokół pachołków, w taki sposób aby znajdująca się na masce auta piłka z niej nie spadła.

Drugim zadaniem, z jakim zmierzyły się gwiazdy było przetestowanie pasa poślizgowego. Najpierw była jazda kontrola, później natomiast z udziałem widowni. Gwiazdorzy poruszali się Volvo  V90CC, a później Hiundai i30. Uczestnicy po pokazie także mogli spróbować, jak to jest wpaść w (na szczęście kontrolowany) poślizg. - Powiem wam, że to naprawdę świetna rzecz' – mówi jedna z chętnych kobiet, która odważyła się na wzięcie udziału w jeździe. - Nie jest to łatwe, ale zawodnicy wykazali chęć nauki, uczymy się bawiąc i bawimy ucząc – mówi nam Kuba Bielak.

W zadaniach chodziło o to, aby zrobić je jak najszybciej. Z obu konkurencji zliczono i zsumowano czas i zwycięzcą został Artur Barciś.

Ostatnim elementem imprezy był pokaz wycinania drzwi i dachu samochodu przez strażaków z PSP z Kalisza. Zaprezentowali oni hipotetyczną sytuację, w której doszło do wypadku, kierowca został w pojeździe i należy go uwolnić. Każdy krok dokładnie objaśniali, tak aby każdy zrozumiał, dlaczego i po co są wykonywane niektóre czynności. Zwieńczeniem pokazu, była pierwsza pomoc.

Organizatorzy imprezy:

Fundacja Pomaganie jest trendy

Fundacja PZU

Fundacja Omnes Simul

WORD Kalisz

Tekst i zdjęcia: Joanna Fengier

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/