Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 06 grudzień 2021 Godzina:
imieniny: Nikola, Jarogniew

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Wydarzenia

Harcerska krew ZDJĘCIA

W sobotę 26 września Hufiec ZHP Kalisz zaprosił mieszkańców naszego miasta do wzięcia udziału w akcji krwiodawstwa. W ten sposób harcerze chcieli oddać hołd bohaterom Polskiego Państwa Podziemnego oraz swoim poprzednikom z Szarych Szeregów, którzy przed laty dali przykład ofiarności dla ojczyzny.

- Zaplanowana na 4 godziny akcja, trwała ponad godzinę dłużej, a przed ustawionym przy kaliskim ratuszu ambulansie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa pomimo niesprzyjającej pogody cały czas była kolejka oczekujących. Wśród oddających krew znaleźli się zarówno pełnoletni harcerze, jak też ich rodzice i sympatycy, a także kaliszanie, którzy skorzystali z harcerskiego zaproszenia – informuje Janusz Sibiński, członek ZHP i Krajowej Rady Honorowego Krwiodawstwa PCK. - Ostatecznie spośród ponad 50 chętnych krew oddało 45 dawców, w tym kilkoro pierwszorazowych. Pozyskano w ten sposób 20,25 l krwi.

Akcja krwiodawstwa odbywała się w ramach realizowanego przez Związek Harcerstwa Polskiego ogólnopolskiego projektu „Harcerska Kropla Braterstwa”, którego celem jest promowanie idei i uświadamianie znaczenia honorowego krwiodawstwa już wśród najmłodszych członków tej organizacji oraz pozyskiwanie nowych dawców spośród wędrowników i instruktorów.

Akcja była jednym z elementów Harcerskiego Startu 2020, którym kaliscy harcerze zainaugurowali kolejny rok swojej działalności. Dlatego na Głównym Rynku ustawione zostały również stoiska promocyjne, na których można było zapoznać się z ofertą kaliskich drużyn oraz Harcerskiego Klubu Żeglarskiego. Zostały przygotowane gry i zabawy dla dzieci, animacje oraz cieszące się dużym zainteresowaniem pokazy ratownictwa wraz z nauką udzielania pierwszej pomocy. Wydarzenie zakończyło się na przystani żeglarskiej, gdzie nie mogło zabraknąć tradycyjnej grochówki. Tam też odbył się uroczysty apel oraz harcerskie ognisko.

MIK, fot, organizator

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/