Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 17 kwiecień 2021 Godzina:
imieniny: Innocenta, Innocenty

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Wydarzenia

I Kaliski Marsz Równości - czy będzie bezpieczny?

Czy w Kaliszu odbędzie się marsz równości? Taki zaplanowano na wrzesień, ale po weekendowych wydarzeniach w Białymstoku pojawiły się pytania, czy taki marsz powinien przejść ulicami naszego miasta i czy jego uczestnicy będą bezpieczni? – Jeśli zostaną spełnione wszystkie wymogi to zgoda na marsz zostanie wydana. Nasze miasto przez wieki było wielokulturowe i wierzę, że kaliszanie nadal są tolerancyjni i wydarzenie przebiegnie spokojnie – odpowiada prezydent.

Marsz zaplanowano na wrzesień. Na razie to wydarzenie żyjące w przestrzeni wirtualnej. Jego organizatorzy zapowiadają, że będzie kolorowo, pozytywnie, a przede wszystkim uda się pokazać, że w naszym mieście każdy – bez względu na orientację seksualną, wygląd czy poglądy – może czuć się dobrze i bezpiecznie. - Postulaty, z którymi idziemy, to po prostu chęć wyrażenia siebie, pokazania, że nasze społeczeństwo jest bardzo różnorodne, że są w nim osoby, które czują się dyskryminowane – mówił na konferencji prasowej Igor Sulwiński, rzecznik prasowy I Kaliskiego Marszu Równości.

Jednak po sobotnich wydarzeniach w Białymstoku, gdzie tamtejszy marsz równości został zaatakowany przez środowiska nacjonalistyczne, pojawiły się pytania, czy kaliski będzie bezpieczny? I czy w ogóle powinien się odbyć? Decyzja jeszcze nie zapadła, bo do miasta nie wpłynęło pismo o wydanie zezwolenia na organizację takiego przemarszu. - Jeżeli taki wniosek wpłynie od organizatorów to będziemy go analizować, czy jesteśmy w stanie zabezpieczyć i zapewnić bezpieczeństwo, bo to jest nasz obowiązek - wyjaśnia Krystian Kinastowski, prezydent Kalisza. - Będziemy to konsultować z policją i zabezpieczać tak, by uczestnicy bezpiecznie przeszli. Natomiast ja liczę na rozsądek mieszkańców Kalisza, który zawsze był miastem wielokulturowym i tolerancyjnym i nigdy tego typu sytuacji nie było. Natomiast zdaję sobie sprawę, że różne napięcia mogą być, bo do nich dochodzi w ciągu roku.

Każde tego typu wydarzenie musi być zgłoszone władzom miasta, a organizatorzy muszą dostać zezwolenie, by móc przejść ulicami miasta. Także ewentualne kontrmanifestacje, zgodnie z prawem, muszą być wcześniej zgłoszone.

AW, zdjęcia autor, arch. 

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/