Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 25 październik 2021 Godzina:
imieniny: Daria, Maur

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Wydarzenia

III Klasyk Skalmierzycki ZDJĘCIA

150 zawodników z całej Polski wystartowało w rozegranym w niedzielę III Klasyku Skalmierzyckim. W tej cieszącej się ogromnym zainteresowaniem imprezie kolarskiej miłośnicy dwóch kółek rywalizowali na dystansie 80 kilometrów. Triumfował Damian Miela z Wrocławia.

W zmaganiach mógł wziąć udział każdy, kto dokonał wcześniej zgłoszenia. W sumie na liście startowej znalazło się aż 150 amatorów kolarstwa. Trasa wyścigu składała się z sześciu pętli liczących w sumie 80 km i podobnie jak przed rokiem została poprowadzona przez Nowe Skalmierzyce i kilka okolicznych miejscowości. – Zawodników przyciąga do nas przede wszystkim trasa, która jest bardzo techniczna i szybka. Duża ilość zakrętów sprawia, że przy ogromnych prędkościach, jakie są w stanie rozwijać zawodnicy, grupa mocno się rozciąga. Dzięki temu kibice stojący przy trasie przez cały czas mogą podziwiać zawodników rywalizujących ze sobą – informuje Maciej Danielak, prezes Towarzystwa Rowerowego Sokół Skalmierzyce i zarazem organizator wyścigu.

Najszybciej 80-kilometrowy dystans pokonał Damian Miela z Wrocławia – w czasie 1:54:36 i ze średnią prędkością 41,88 km/h. Tuż za nim na mecie zameldowali się Tomasz Hrycyk ze Stargardu i Łukasz Michalski z kaliskiej grupy 29R. Najstarszym uczestnikiem zawodów był 71-letni Stanisław Reinhard z Nowych Skalmierzyc, który uzyskał rezultat na poziomie 2:19:22 ze średnią prędkością 34,44 km/h. W kategorii kobiecej najszybsza była Joanna Kucal z Konina (KTK Image Cycling Team) z czasem 2:08:49. Wszystkie pętle przejechało w sumie 93 kolarzy. Pozostali zaliczyli nieco krótsze odcinki. Puchary oraz nagrody najlepszym w poszczególnych kategoriach wręczali zastępca burmistrza Nowych Skalmierzyc Paweł Błaszczyk oraz zawodowy kolarz Bartłomiej Matysiak z grupy Team Hurom.

Podobnie jak w poprzedniej edycji wyścigowi towarzyszyły zawody dla dzieci w kilku kategoriach. Najmłodsi rywalizowali na rowerkach biegowych, dla trochę starszych przygotowano tor przeszkód, na którym można było doskonalić technikę jazdy. Imprezie patronowała Burmistrz Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce Bożena Budzik. Projekt był współfinansowany z budżetu Gminy.

(mso), fot. organizatorzy, Sebastian Jędrzejewski

wyniki – kliknij TUTAJ

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/