Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 23 wrzesień 2021 Godzina:
imieniny: Tekla, Liwiusz

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Wydarzenia

Jarmark, atrakcje dla dużych i małych. Zapraszamy na Wielki Dzień Pszczół

Przed nami Wielki Dzień Pszczół i Wielkopolskie Śniadanie z Miodem. Będzie słodko, ekologicznie i edukacyjnie, bo w najbliższą niedzielę na kaliskim Zawodziu nie tylko za darmo posmakujemy miodu, ale też zobaczymy jak on powstaje.

Pszczoły to owady, które służą człowiekowi na wiele różnych sposobów poczynając od produkcji miodu po wykonywanie swego rodzaju usługi ekosystemowej polegającej na zapylaniu roślin owadopylnych. Naszym obowiązkiem jest zatem odwdzięczyć się tym bardzo pożytecznym owadom wspierając pszczelarzy w utrzymaniu  rodzin pszczelich  na odpowiednim poziomie zdrowotnym.

W tym celu Samorząd Województwa Wielkopolskiego od roku 2018 realizuje „Program poprawy warunków fitosanitarnych rodzin pszczelich”. W ramach tego programu w latach 2018-2020 wielkopolscy pszczelarze otrzymali łącznie 6 000 000 zł wsparcia na zakup węzy pszczelej. W 2021 r. dotacja w kwocie 2000 000 zł po raz pierwszy została przeznaczona na zakup pokarmu dla pszczół. - mówi Krzysztof Grabowski, wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego. 

Uczczeniem podkreślenia roli pszczół w życiu człowieka jest również organizowane przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego wydarzenie pn.: Wielki Dzień Pszczół oraz Wielkopolskie Śniadanie z Miodem, które odbędzie się w dniu 8 sierpnia na terenie Rezerwatu Archeologicznego Muzeum Okręgowego Ziemi Kaliskiej.

Uroczyste otwarcie spotkania przez Pana Krzysztofa Grabowskiego, Wicemarszałka Województwa Wielkopolskiego, rozpocznie się o godzinie 12:00. Wstęp jest bezpłatny. W ramach wydarzenia czeka na nas wiele atrakcji m.in. Jarmark Pszczelarski, pokazy bartnictwa, pasieka edukacyjna czy prezentacja domku do apiterapii. Osoby zwiedzające będą mogły także odwiedzić stoiska z produktami pszczelarskimi oraz skosztować miodowych przysmaków.

- Bardzo serdecznie zapraszam do uczestnictwa w tym Święcie i wspólnego zwiedzania stoisk wystawowych z bogatą ofertą efektów pracy pszczół prezentowaną przez wielkopolskich pszczelarzy  - dodaje wicemarszałek Krzysztof Grabowski. 

 

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/