Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 18 czerwiec 2021 Godzina:
imieniny: Leonia, Efrem

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Wydarzenia

Jeden dzień – trzy interwencje. Strażnicy miejscy namierzyli osoby spalające odpady

Intensywny piątek, 9 listopada mieli strażnicy miejscy. Trzykrotnie interweniowali w sprawie spalania odpadów. W dwóch przypadkach skończyło się na mandatach, a jedna sprawa trafi do sądu.

Rano, 9 listopada mieszkaniec osiedla Amelia zgłosił, że nie może otworzyć okna, ponieważ z komina sąsiedniej posesji wydobywają się kłęby żrącego dymu. Informację tę potwierdzili strażnicy z Eko - Patrolu. - Na miejscu funkcjonariusze zlokalizowali źródło zadymienia i niezwłocznie przystąpili do przeprowadzenia kontroli ustalonej nieruchomości. W trakcie przeprowadzonych czynności w pomieszczeniu kotłowni ujawnili karton z pociętymi i przygotowanymi do spalenia kawałkami laminowanych płyt wiórowych – mówi Dariusz Hybś, komendant Straży Miejskiej Kalisza. - Kontrola wykazała, iż w kotle były spalane wcześniej przygotowane elementy mebli. Sprawca świadomego spalania odpadów został ukarany mandatem karnym w kwocie 500 złotych.

Drugą interwencję przeprowadzono w południe. Funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o dymie wydobywającym się z terenu opuszczonej posesji na Zagorzynku. – Zgłaszający obawiali się o ewentualne powstanie pożaru. Faktycznie na miejscu okazało się, że z tyłu niezamieszkałego budynku bezdomni mężczyźni spalili telewizor. Materiały w tej sprawie trafią do Sądu Rejonowego z wnioskiem o ukaranie – mówi Dariusz Hybś.

Po raz trzeci strażników miejskich wezwano po południu. Jak ustalili, do sukcesywnego spalania odpadów dochodziło systematycznie na jednej z posesji na osiedlu Majków. Kaliszanka pozbywała się w ten sposób starych płyt meblowych. Kobieta została ukarana 100-złotych mandatem.

MIK, fot. SMK

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/