Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 15 kwiecień 2021 Godzina:
imieniny: Anastazja, Bazyli

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Wydarzenia

Jeden strzał. Sekcja zwłok potwierdziła samobójstwo lekarza

Lekarz, którego znaleziono martwego w mieszkaniu na osiedlu Złote Łąki w Kościelnej Wsi (pow. pleszewski) zginął od jednego strzału. Sekcja zwłok potwierdziła, że mężczyzna popełnił samobójstwo. Nadal nie wiadomo, czy w momencie kiedy targnął się na swoje życie był pod wpływem środków odurzających.

W trakcie sekcji zwłok pobrano materiał do badań toksykologicznych, które pozwolą odpowiedzieć na pytanie, czy 56-latek był pod wpływem alkoholu lub innych używek. Jednak czas oczekiwania na wyniki wynosi kilka tygodni - w przypadku alkoholu około miesiąca, narkotyków lub leków psychotropowych dłużej. Wiadomo natomiast, że lekarz popełnił samobójstwo. – Ułożenie ciała i typowość rany wykluczają udział osób trzecich – podkreśla Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim. – Kolejne etapy, oprócz badań materiału pobranego w czasie sekcji zwłok od zmarłego, będą wymagały przeprowadzenia badania pocisku i kalibru oraz wszystkich elementów, jakie są wymagane w takim postępowaniu.

Wyniki tych badań zostaną poddane pod ocenę biegłych. I na podstawie ich opinii prokuratura podejmie decyzję odnośnie kontynuowania lub umorzenia śledztwa.

Ciało mężczyzny bliska osoba znalazła w minioną niedzielę w jednym z mieszkań na podkaliskim osiedlu Złote Łąki. 56-latek był lekarzem internistą. Pracował m.in. w kaliskim szpitalu. 

Gdzie szukać pomocy w sytuacjach kryzysowych?

Jeśli potrzebujesz pomocy, możesz się zgłosić do Ośrodków Interwencji Kryzysowej (OIK), które są w każdym większym mieście. Możesz tam otrzymać pomoc psychologiczną, prawną, materialną. Część OIK-ów jest czynna całą dobę i np. prowadzi noclegownie. POMOC jest bezpłatna! Nie musisz mieć ubezpieczenia.

Jeśli masz uporczywe i silne myśli samobójcze, możesz się także zgłosić do każdego szpitala psychiatrycznego. Tam również nie jest potrzebne ubezpieczenie zdrowotne. W sytuacjach nagłych (o ile powiesz, że to sprawa pilna) lekarz musi cię przyjąć tego samego dnia.

Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123. Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci młodzieży: 116 111. Spis organizacji pomocowych znajdziesz na stronie www.samobojstwo.pl

AW, fot. pixabay

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/