Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 01 grudzień 2021 Godzina:
imieniny: Eliga, Platon

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Wydarzenia

Jesień zamiast wiosny. Kaliskie Spotkania Teatralne przeniesione na wrzesień

Kolejny raz we wrześniu. Kaliskie Spotkania Teatralne zostały przeniesione na jesień. Oczywiście wszystkiemu winna pandemia, która także w ubiegłym roku zmusiła organizatorów do zmiany terminu jubileuszowego, bo 60. Festiwalu Sztuki Aktorskiej.

Maj nad Prosną przez ponad pół wieku tętnił teatrem. Były lata, że całe miasto stawało się sceną, a na ulicach miasta można było spotkać najwybitniejszych aktorów i reżyserów, którzy przyjeżdżali do Kalisza, by prezentować adaptacje wybitnych dramatów i napisane specjalnie na te okazje sztuki. Uroczyste wejście w szóstą dekadę Kaliskich Spotkań Teatralnych pokrzyżowała pandemia. Najpierw festiwal odłożono w czasie i czekano na moment, kiedy artyści i widzowie będą mogli spotkać się w Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego. Taki nastał we wrześniu. Spotkania trwały cały tydzień, jednak ze zmniejszoną o połowę liczbą miłośników teatru na widowni, ale po długiej przerwie od tego rodzaju sztuki wyjątkowo spragnionymi kontaktu z aktorami.

I w tym roku zamiast kwitnących kasztanów KST towarzyszyć będą jesienne liście. O zmianie terminu poinformował Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, który jest organizatorem i gospodarzem tego jedynego w swoim rodzaju przeglądu.

61. Kaliskie Spotkania Teatralne – Festiwal Sztuki Aktorskiej przełożone na wrzesień

W trosce o zdrowie widzów i uczestników zadecydowaliśmy o przeniesieniu Kaliskich Spotkań Teatralnych – Festiwalu Sztuki Aktorskiej z maja na wrzesień. Na festiwal zaprosimy w tym roku w dniach 18– 25 września. Wyrażamy nadzieję, że dzięki temu tegoroczna edycja będzie zarówno bezpieczna, jak i bogata w spektakle o najwyższym poziomie artystycznym.

Zespół Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu

Na razie trudno powiedzieć, w jakiej formie festiwal się odbędzie.

AW, Teatr im. W. Bogusławskiego, zdjęcia Jakub Seydak

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/