Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 12 maj 2021 Godzina:
imieniny: Flawia, Wszemił

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Wydarzenia

Jest decyzja o ewakuacji zakażonych pensjonariuszy DPS w Kaliszu

Wojewoda wielkopolski podjął decyzję o ewakuacji kilkudziesięciu pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Kaliszu. To reakcja na doniesienia medialne o dramatycznej sytuacji w placówce przy Winiarskiej, a także apele o pomoc m.in. władz miasta, pracowników, rodzin pensjonariuszy. Zakażeni koronawirusem podopieczni zostaną przewiezieni do szpitala jednoimiennego przy ul. Szwajcarskiej w Poznaniu.

Mowa o 28 osobach, u których 15 kwietnia potwierdzono koronawirusa. Tego samego dnia zostali odseparowani od zdrowych pensjonariuszy, ale poważnie okrojona i wycieńczona kadra nie jest w stanie zapewnić im należytej opieki WIĘCEJ.

Dlatego w piątek wojewoda podjął decyzję o ewakuacji chorych. - Od rana konsultowałem z wojewodą możliwość i warunki ewakuacji. Pensjonariusze zostaną przetransportowani do szpitala w Poznaniu – mówi prezydent miasta Krystian Kinastowski. - Pozostali mieszkańcy zostaną w domu przy ul. Winiarskiej. Miasto Kalisz pomoże zorganizować bezpieczny transport oraz zapewni nadzór lekarski nad jego przebiegiem. Bardzo dziękuję wojewodzie wielkopolskiemu Łukaszowi Mikołajczykowi za szybką i dobrą decyzję oraz wzorową współpracę i wsparcie. Cieszę się, że apele o pomoc dla DPS skutkują.

Całą operacją mają wesprzeć żołnierze 12 Wielkopolskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej. Część pensjonariuszy transportowana będzie karetkami, pozostali, którzy nie wymagają pozycji leżącej – specjalnie podstawionymi samochodami.

Decyzja wojewody pozwoli lepiej zorganizować pracę w placówce. – Moja decyzja jest podyktowana ochroną życia i zdrowia wszystkich osób przebywających w kaliskim DPS-ie, zarówno pensjonariuszy, jak i personelu. Jeszcze dziś chorzy zostaną przewiezieni do jednoimiennego szpitala w Poznaniu – mówi wojewoda Łukasz Mikołajczyk.

Dziś tj. 17 kwietnia na Winiarską trafił, zlecony przez Urząd Wojewódzki, dodatkowy transport środków ochrony bezpośredniej dla personelu. - Napływają też zgłoszenia od wolontariuszy, a atmosfera w Domu Pomocy Społecznej, wśród personelu znacznie się poprawiła – dodaje prezydent Krystian Kinastowski.

MIK, fot. MS, Łukasz Mowczan

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/