Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 23 październik 2021 Godzina:

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Wydarzenia

Jubileuszowy bieg bez barier. Szkoła Podstawowa Specjalna nr 19 uczci 70-lecie istnienia

Do udziału w 1. Biegu Charytatywnym "Łamiemy Bariery" zaprasza miłośników aktywności ruchowej Szkoła Podstawowa Specjalna nr 19 w Kaliszu. Będzie to jeden z głównych punktów obchodów 70-lecia istnienia placówki.

To, że popularna kaliska „Dziewiętnastka”, aktywnie uczestniczy w sportowym życiu miasta, jej uczniowie i kadra udowodnili już wielokrotnie. Chętnie zapełniają trybuny podczas meczów naszych szczypiornistów, dopingują piłkarzy z seniorskiego zespołu KKS-u i jeśli tylko pozwala na to zdrowie i warunki aktywnie włączają się w wiele innych sportowych przedsięwzięć. Przypomnijmy, że to właśnie uczennica tej placówki, Wiktoria Suchecka wspólnie z Andrzejem Jabłońskim, znanym kaliskim maratończykiem i społecznikiem, w sierpniu tego roku w Zabrzu, reprezentowała miasto w dedykowanym osobom niepełnosprawnym odcinku specjalnym 76. edycji wyścigu kolarskiego Tour de Pologne, który przejechała na trójkołowym rowerze. Nic więc dziwnego, że właśnie akcentem sportowym dyrekcja szkoły chce zwieńczyć trzydniowe obchody tak szczególnego jubileuszu jakim jest 70-lecie jej istnienia. 

W sobotę, 12 października w Parku Miejskim odbędzie się 1. Bieg Charytatywny "Łamiemy Bariery”, skierowany do wszystkich miłośników aktywności ruchowej, bez względu na wiek,zarówno niepełno jak i pełnosprawnych. Warunkiem udziału będzie jedynie złożenie podpisanego oświadczenia, że stan zdrowia umożliwia start w zawodach. Początek o godzinie 11.00 przy Domku Parkowego. Do pokonania będzie dowolna ilość dwukilometrowych pętli wytyczonych alejkami parku. Dystans można przebiec, przejść, przespacerować, przejechać rowerem, czy wózkiem inwalidzkim. Limit czasu to dwie godziny.

Bezpłatnej rejestracji elektronicznej można dokonać na stronie www.foxter-sport.pl, tam znajdziemy też pełny regulamin biegu. - Każdy z uczestników otrzyma pamiątkowy numer startowy z własnym imieniem i medal. Zgłoszenia elektroniczne przyjmowane będą do 8 października do godz. 18:00. Dopuszczamy też możliwość zapisu w dniu biegu, w godz. 9:00-11:00, ale nie gwarantujemy otrzymania okolicznościowego numeru startowego. Odbiór numerów będzie możliwy w dniu zawodów, w godz. 9:00-11:00 w biurze zawodów usytuowanym  przy Domku Parkowego, a ponieważ jednym z celów biegu jest pozyskanie funduszy na cele statutowe naszej szkoły, numery startowe przybiorą formę cegiełek o wartości minimum 10 zł – informuje Sylwia Baranowska, dyrektorka SPS nr 19 w Kaliszu.

Organizatorami biegu są: Szkoła Podstawowa Specjalna nr 19 w Kaliszu, Klub Biegacza „Baster Team” Kalisz, Fundacja „Bread of Life” Kalisz i Miasto Kalisz.  Osobą do kontaktu i zarazem dyrektorem biegu - Marta Szymanowska, tel. 501 035 260.

Źródło: kalisz.pl, fot. pixabay.com

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/