Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 18 wrzesień 2021 Godzina:
imieniny: Ryszarda, Zachariasz

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Wydarzenia

Już ponad 10 tysięcy nauczycieli ukończyło Studium Doskonalenia Menadżerów Oświaty ZDJĘCIA

Przełom lipca i sierpnia to czas absolutoriów na uczelniach wyższych. W środę, 6 lipca edukację zakończyli absolwenci studiów podyplomowych Studium Doskonalenia Menadżerów Oświaty w Kaliszu. Od 1993 roku szkoła dokształciła ponad 10 tysięcy nauczycieli z Kalisza i regionu.

Dynamiczne zmiany w systemie oświaty oraz sposobie nauczania wymagają od nauczycieli ciągłego doskonalenia swoich umiejętności.  Studium Doskonalenia Menadżerów Oświaty w Kaliszu, w skrócie SDMO doskonali nauczycieli z Kalisza i regionu już od 23 lat.

Zarządzanie oświatą coraz bardziej popularne

W SDMO nauczyciele mogą między innymi zrobić studia podyplomowe w zakresie edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, resocjalizacji i socjoterapii czy etyki w szkole. Łącznie jest to 30 specjalizacji. Coraz większą popularnością cieszy się kierunek „menadżer oświaty”, który przygotowuje do pracy na stanowisku dyrektora. – Młodzi nauczyciele, którzy są na tej specjalizacji są jakby namaszczeni przez obecnych dyrektorów na przyszłych dyrektorów szkół. To jest bardzo dobry objaw widoczny w polskich szkołach. Bardzo dobrze, że ci dyrektorzy starszego pokolenia przekazują oficjalnie pałeczkę, przygotowując swoich następców – mówi dr Hubert Paluch, rektor Gnieźnieńskiej Szkoły Wyższej Milenium, która ściśle współpracuje z SDMO w Kaliszu.

Absolutorium uwieńczeniem ciężkiej pracy

Każde studia podyplomowe, a już w szczególności nauczycielskie wymagają sporych poświęceń i wyrzeczeń. Jak podkreślał podczas absolutorium założyciel szkoły prof. nzw. dr Lechosław Gawrecki uroczystość absolutoryjna jest wyrazem szacunku dla studentów SDMO, którzy studia łączą z pracą w placówkach oświaty i cały czas muszą pamiętać, by doskonalić swoje nauczycielskie umiejętności. – Zawód nauczyciela to piękny zawód, sam go uprawiam od 53 lat. Będąc nauczycielem, trzeba być specjalistą w kilku przedmiotach. Wszystko się tak gwałtownie zmienia, że człowiek, który uczy tylko jednego przedmiotu szybko straci pracę – mówił do absolwentów szkoły prof. nzw. dr Lechosław Gawrecki.

10-tysięczny absolwent z wyróżnieniem    

W tym roku Studium Doskonalenia Menadżerów Oświaty w Kaliszu przybyło kilkudziesięciu kolejnych absolwentów. W śród nich pani Izabela Węgierska–Dyl, która jest 10-tysięcznym absolwentem w historii szkoły. Z tej okazji otrzymała mały upominek i pamiątkowy dyplom.

MG, fot. autor

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/