Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 25 październik 2021 Godzina:
imieniny: Daria, Maur

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Wydarzenia

Kaliscy pogranicznicy zabezpieczyli towary akcyzowe o wartości 156 tys. zł ZDJĘCIA

Nielegalne wyroby akcyzowe o wartości ponad 156 tysięcy złotych zabezpieczyli funkcjonariusze Straży Granicznej z Kalisza. Towar ukryty był na terenie czterech posesji znajdujących się w Wielkopolsce.

Funkcjonariusze z Placówki SG w Kaliszu, w wyniku przeszukania pomieszczeń gospodarczych znajdujących się na terenie powiatu pleszewskiego oraz w zaparkowanym na tej posesji aucie, zabezpieczyli ponad 153 kilogramy krajanki tytoniowej o szacunkowej wartości blisko 77 tysięcy złotych oraz blisko 81,5 tysiąca sztuk papierosów różnych marek bez znaków akcyzy skarbowej wartych 61 tysięcy złotych – informuje mjr SG Joanna Konieczniak, rzecznik prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. - Natomiast w domu jednorodzinnym w powiecie konińskim funkcjonariusze SG ujawnili i zabezpieczyli kolejne 1180 sztuk papierosów różnych marek bez znaków akcyzy skarbowej.

Kolejne przeszukanie przeprowadzono w sklepie z wyrobami tytoniowymi w Jarocinie. Zabezpieczono 19 kilogramów nielegalnej krajanki tytoniowej oraz blisko 11 tysięcy sztuk papierosów różnych marek bez znaków akcyzy skarbowej. Wartość nielegalnych wyrobów akcyzowych szacuje się na 17,5 tysiąca złotych. Do ich posiadania przyznał się 35-letni mężczyzna.   

Ponadto w powiecie słupeckim, w wyniku przeszukania domu jednorodzinnego, funkcjonariusze zabezpieczyli kolejne 190 sztuk papierosów różnych marek bez znaków akcyzy skarbowej. Zarzutyw tej sprawie usłyszał 35-letni mieszkaniec Konina. 

Dalsze postępowanie w sprawie popełnionych przestępstw karno-skarbowych prowadzić będą funkcjonariusze z PSG w Kaliszu. Mężczyznom za naruszenie przepisów kodeksu karno-skarbowego grozi wysoka kara grzywny – dodaje mjr SG Joanna Konieczniak.

MIK, fot. SG

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/