Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 14 kwiecień 2021 Godzina:
imieniny: Julianna, Myślimir

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Wydarzenia

Kaliscy policjanci w Biegu o Uśmiech Dziecka ZDJĘCIA

967 kilometrów - tyle łącznie przebiegli uczestnicy akcji „Bieg o Uśmiech Dziecka”, jednej z imprez zorganizowanych w ramach festynu w Domu Dziecka. Na linii startu nie zabrakło kaliskich policjantów z podinsp. Witoldem Goździelewskim, zastępcą komendanta jednostki na czele. Dzięki wspólnemu wysiłkowi biegaczy, wszyscy podopieczni placówki otrzymają buty od firmy Decathlon.

Pomagać i chronić – to priorytety jakie przyświecają codziennej służbie policjantów. Okazuję się, że i po zakończonej pracy wielu z nich włącza się w przedsięwzięcia organizowane z myślą o lokalnej społeczności. - Wśród kaliskich policjantów są m.in. strażacy ochotnicy, honorowi dawcy krwi oraz osoby społecznie zajmujące się trenowaniem najmłodszych. Tym razem w akcję zorganizowaną na rzecz dzieci z kaliskiego Domu Dziecka, włączyli się kaliscy funkcjonariusze z Policyjnego Klubu Biegacza – informuje mł. asp. Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. - 3 czerwca w Parku Miejskim zorganizowano Bieg o Uśmiech Dziecka. Założeniem imprezy było jasne: jeśli uczestnicy przebiegną łącznie 600 kilometrów (500 km dorośli i 100 km dzieci) wszyscy podopieczni kaliskiego Domu Dziecka otrzymają od firmy Decathlon, buty do biegania.

W sumie na linii startu stanęły 122 osoby, a wśród nich policjanci. Jednym z nich był zastępca komendanta miejskiego policji w Kaliszu podinsp. Witold Goździelewski, który od wielu lat jest miłośnikiem aktywnego spędzania wolnego czasu. Ostatecznie wszyscy biegacze pokonali dystans 967 kilometrów. Aż 175 kilometrów przebiegły dzieci z Domu Dziecka, które również wytrwale dopingowały zawodników.

Uczestnicy biegu przynieśli również koszulki, które otrzymali od organizatorów podczas różnego rodzaju zawodów sportowych. Wszystkie zostały przekazane podopiecznym z Domu Dziecka. W ten sposób biegacze, chcieli zachęcić najmłodszych do uprawiania sportu oraz aktywnego spędzania czasu wolnego.

MIK za: KMP kalisz, fot. KMP Kalisz

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/