Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 27 wrzesień 2021 Godzina:
imieniny: Mirabella, Urban

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Wydarzenia

Kaliski aquapark uruchamia baseny zewnętrzne. Pojawi się też biletomat

Zjeżdżalnie przetestowane, służby ratownicze w gotowości, wysoka jakość wody potwierdzona. We wtorek, 8 czerwca aquapark uruchamia baseny zewnętrzne. W tym roku kolejek nie będzie, bo bilety można kupić w biletomacie.

Aby usprawnić obsługę gości aquaparku, spółka zmodernizowała Elektroniczny System Obsługi Klienta. W obiekcie zainstalowany został również biletomat, w którym można założyć konto klienta, doładować karnet, a co najważniejsze - latem zakupić bilet na baseny zewnętrzne. 

Te startują już 8 czerwca (wewnętrzne działają od 29 maja), po trwających kilka tygodni intensywnych pracach, w ramach których oczyszczono niecki basenów, uruchomiono filtry uzdatniające wodę oraz pompy atrakcji.

Wszystkie urządzenia zostały przetestowane i działają bez zarzutów. Zjeżdżalnie zostały sprawdzone przez testerów z serwisu i są już gotowe do wodnej przygody. Woda w nieckach basenowych została wnikliwie przebadana przez akredytowane laboratorium, wyniki potwierdziły wysoką jakość wody w kąpielisku. Przygotowując się do sezonu letniego, zmodernizowane zostały wymienniki ciepła, które zamontowano na urządzeniach zewnętrznej Stacji Uzdatniania Wodny - wymienia Michał Jackowski, prezes spółki Aquapar Kalisz.

Aż do końca roku szkolnego (do 25 czerwca) baseny zewnętrzne czynne będą od poniedziałku do piątku w godzinach 14:30-19:30 a w weekendy od 9:30 do 19:30. Po 25 czerwca baseny letnie każdego dnia będą dostępne od godziny 9:30 do 19:30.

Bilety na cały dzień będą kosztować: od poniedziałku do piątku 24 zł (normalny) i 19 zł (ulgowy), a w weekendy 26 zł (normalny) i 21zł (ulgowy). W tym roku również będą funkcjonowały bilety popołudniowe, które będą w cenie: od poniedziałku do piątku 20 zł (normalny) i 15 zł (ulgowy) a w weekendy 22 zł (normalny) i 17 zł (ulgowy).

To kolejny sezon w dobie pandemii, dlatego trzeba pamiętać o reżimie sanitarnym.

Dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić maksimum bezpieczeństwa użytkownikom basenów, ale bez ich aktywnej pomocy i zaangażowania w przestrzeganiu zasad bezpiecznego wypoczynku w wodzie nie możemy w pełni realizować tego zadania. Dlatego apelujemy o rozwagę, wyobraźnię i odpowiedzialność; przestrzeganie regulaminu i instrukcji, gdyż największe zagrożenie stanowią osoby, które nie dostosowują się do obowiązujących zasad i zagrażają nie tylko sobie, ale także innym użytkownikom wodnych atrakcji – apeluje Michał Jackowski.

Jak informuje spółka kaliski aquapark należy do grupy obiektów chrakteryzujących się szczególnym reżimem higienicznym, które znajdują się pod ścisłym nadzorem Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Stosowane do dezynfekcji środki chemiczne zarówno wody jak i powierzchni płaskich są środkami wirusobójczymi. Woda w nieckach basenowych jest poddawana zróżnicowanym procesom dezynfekcyjnym.

MIK, fot. Aquapark Kalisz

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/