Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 06 grudzień 2021 Godzina:
imieniny: Nikola, Jarogniew

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Wydarzenia

Kaliskie Betlejem

Krzysztof Antkowiak, Marzena Ugorna i Michał Szyc oraz wielu innych wokalistów, a także Chór „Dysonans” i zespół „Części zamienne” – wszyscy razem zaśpiewają najpiękniejsze kolędy i pieśni bożonarodzeniowe już jutro (16 grudnia) o 19.00 i 21.00 w kaliskim kościele oo. Franciszkanów. To będą organizowane po raz trzeci dwa koncerty „Kolęd pełni” pod hasłem „Kaliskie Betlejem” i honorowym patronatem kaliskiego Biskupa i Prezydenta Miasta.

Dwa lata temu przy organizacji koncertu spotkali się przede wszystkim młodzi, muzykujący i śpiewający kaliszanie związani z kościołem i klasztorem ojców Franciszkanów. Przedsięwzięcie szybko się rozrosło i wzbogaciło o udział gości specjalnych – w tym roku to będzie m.in. Krzysztof Antkowiak. Zaśpiewają również: Justyna Marta Grodzka, Marzena Ugorna i Michał Szyc oraz wielu innych solistów, z których najmłodszy, Wiktor Mowczan, ma 10 lat. Zabrzmi 40-osobowy chór „Dysonans” z II LO pod dyrekcją Izabeli Pietrzak, zespół „Części zamienne” w poszerzonym składzie oraz kilku pianistów: Mariusz Trzciński, Fryderyk Stankiewicz, Krzysztof Herian i Marcel Kraszkiewicz.

Usłyszymy m.in. kolędy „Gdy się Chrystus rodzi”, „Jezu malusieńki” czy „Bóg się rodzi” oraz świąteczne przeboje, takie jak „Let it snow” czy „Last Christmas”. Całość reżyserskim doświadczeniem spina i rolę gospodarza wieczoru pełni aktor kaliskiego teatru, Jacek Jackowicz, wspierany przez Roberta Kowalskiego.

Pierwszy koncert, transmitowany przez telewizję poznańską, rozpocznie się o godzinie 19.00, kolejny – o 21.00. Na wcześniejszy rozdano już w kościele bezpłatne zaproszenia, na drugi – wstęp jest wolny. III koncert „Kolęd pełni” pod szyldem „Betlejem polskie” odbywa się pod honorowym patronatem Jego Ekscelencji Księdza Biskupa dr. Edwarda Janiaka – Ordynariusza Kaliskiego i Prezydenta Miasta Kalisza Grzegorza Sapińskiego.

RK, fot. org.

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/